Starfield – souhrn novinek, datum vydání

Starfield – souhrn novinek, datum vydání

12 června, 2023 0 Od Jiří Hora

Bethesda si na včerejší večer připravila Grand Finale s jejich obřím projektem Starfield, který si vzal separé prezentaci Starfield Direct. V něm jsme se dozvěděli celou řadu informací a dočkali se také pořádné porce nových záběrů z hraní. To, že bude Starfield masivní hrou víme už dlouho. Nicméně tvůrci nám představili několik různých biomů z celé řady rozmanitých planet a vypadá to naprosto fantasticky a to bez diskuzí. Celý titul budeme moci hrát jak z pohledu vlastních očí, tak z pohledu třetí osoby, což je něco, co je u her od Bethesda Game Studios už standardem.

Starfield nám nabídne skutečně propracovaný editor, skrze něhož budeme moci našeho hrdinu vypiplat do nejmenších detailů. Obecně je ze hry cítit, že jde o první nový projekt za posledních 25 let a tak do něj tvůrci vkládají opravdu hodně. Vedle editoru postavy se dočkáme také robustního editoru vesmírné lodi, díky nemuž si budeme moci náš vesmírný koráb upravovat skrze neskutečnou plejádu různých dílů. To se projeví nejen v jejích bojových vlastnostech, ale také v manévrovatelnosti, která bude důležitá zejména ve vesmírných pasážích.

Co možná trochu nepotěší je fakt, že hra nepoběží v 60 snímcích za sekundu, ale je to zároveň něco, co jsem očekával při rozsahu, jaký titul má. Hra tak na obou konzolích Xbox Series poběží pouze v 30 snímcích za sekundu. Má to být dáno také tím, že tvůrci nechtěli omezovat vizuální stránku ani různé mechaniky vyžadující výpočetní výkon, což je i pochopitelné. Xbox Series X verze pak s tímto rozlišení poběží v dynamickém 4K a Xbox Series S verze pak v dynamickém 1440p, přičemž u slabší konzole je třeba počítat s nižší mírou detailů. A aby těch technikálií nebylo úplně málo, tak si titul uzme 125GB z našich HDD, ale to se také dalo očekávat.

Asi nikoho nepřekvapí, že tak obrovský projekt si žádá sběratelskou edici a ta nám byla rovněž představena. Co uvnitř? Kromě hry a různých bonusů? No najdeme zde také funkční chytré hodinky ve stylu Starfieldu, které budou balené ve stylovém space casu. Nejde tedy o něco, co by možná očekávali dychtivý sběratelé figurek, ale své uplatnění si to jistě najde. Design se mě osobně velmi zamlouvá a krabička jako taková je sama o sobě pěkným sběratelským kouskem.

Nakonec, jestli vám to vše nestačí, tak si můžete k vaší konzoli Xbox Series přikoupit i nějaké Starfieldovské periferie. S vydáním hry totiž dorazí také nový Xbox Series Wireless Controller a také originální bezdrátový headset. Zlato-bílá kombinace obou kouskům náramně sluší a i když jde o jistým způsobem o minimalismus, tak jde o designově povedené kousky hardwaru.