State of Play July 2021 – Souhrn novinek

State of Play July 2021 – Souhrn novinek

9 července, 2021 0 Od Jiří Hora

Společnost Sony během včerejšího dne uspořádala nové State of Play, které nám přineslo hned několik novinek a potvrdilo i nějakou tu spekulaci. Avšak v některých ohledech jsme čekali trochu více. Tak trochu jsme doufali například v odhalení nového Call of Duty, či nějaké té nové exkluzivity, ale do konce roku času dost a věřím, že Sony nás letos ještě něčím překvapí. My se ale pojďme podívat na to, co jsme se dozvěděli během včerejšího večera.

Na PSVR zamíří hra Moss Book 2

Studio Polyarc vydalo před pár lety povedenou adventuru Moss s malým myšším hrdinou Quillem, kterou si oblíbil snad každý vlastník headsetu pro Virtuální realitu. Během State of Play jsme se dočkali oznámení pokračování této hry, které nese název Moss Book 2. Zatím neznáme datum vydání, ale nějaké ty střípky o hře jsme se dozvěděli. Můžeme se těšit na nové prostředí, nepřátele, schopnosti, ale i zcela nové mechaniky. Určitě se mrkněte na trailer níže.

Oznámena akce Arcadegeddon

Během včerejšího dne odhalila, tak trochu předčasně, ratingová organizace novou hru studia Illfonic s názvem Arcadegeddon. Illfonic v minulosti vytvořil například asymetrickou akci Predator: Hunting Grounds pro PS4. Nyní studio opět spojilo síly se Sony a vytváří ztřeštěnou kooperativní akci, kde se postavíme rozmanitým nepřátelům v rozmanitých prostředích a občas budeme muset vyřešit nějaký ten puzzle. Hra už je nyní dostupná v Early Access na Playstation 5, přičemž s vydáním plné verze se počítá v příštím roce.

Nastíněna první sezóna pro Tribes of Midgard

Her se severskou tématikou se doslova roztrhl pytel a nedávno jsme se dočkali oznámení další takové s názvem Tribes of Midgard, která zamíří na PC a konzole Playstation 5 a Playstation 4. Za hrou stojí studio Norsfell Games, přičemž o vydání se postará Gearbox. Hra se bude prodávat za poměrně příznivé ceny ve dvou edicích, přičemž nový trailer zveřejněný během State of Play nám představil systém sezón a byla představena ta první z nich. Obsahu by tak pro tuto hru mělo být více než dostatek. Hra vyjde už 27. července, takže je vlastně za dveřmi.

Kung-fu akce Sifu začátkem příštího roku

Herní studio Sloclap se během State of Play rozhodlo připomenout svou stylizovanou kung-fu akci Sifu, která se inspiruje klasickými kung-fu filmy a má přinést surový a realistický soubojový systém, přičemž se máme těšit i na napínavý dramatický příběh o mladém studentu kung-fu, který touží pomstít svou rodinu, která byla brutálně zavražděna. Sifu zamíří na PS5 a PS4 a to už během začátku příštího roku. Opět se můžete pod odstavcem mrknout na trailer.

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba se ukázal v novém traileru

State of Play se nenesl pouze v duchu exkluzivních titulů. Připomněla se i hra Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba  – The Hinokami Chronicles, která vedle konzolí Playstation vyjde také na Xbox One a Xbox Series a to 15. října letošního roku. Hra se nám ukázala v novém traileru. V příběh hry se opět zaměřuje na cestu pomsty, kdy se chlapec Tanjiro bude chtít pomstít démonovi za smrt jeho rodiny. Toto běsnění přežila jen jeho sestra, která však byla proměněna v démona. Vedle pomsty se také dočkáme snahy o přeměnu Nezuko v člověka.

Druhý spin-off Yakuzy, Lost Judgment dostal nový trailer

V září letošního roku vydá SEGA pokračování povedeného spin-offu série Yakuza s názvem Lost Judgment. Hra bude navazovat na události z prvního dílu, přičemž se opět ocitneme v kůži Takayuki Yagami, který se pouští do vyšetřování dalšího téměř dokonalého zločinu. Hra se nám připomněla během State of Play, kdy jsme se dočkali nového traileru, který přináší nejen nové scény, ale i gameplay záběry. Hra vyjde pro PC, konzole Playstation 5, Playstation 4, Xbox Series a Xbox One.

Metroidvania titul F.I.S.T. Forged in Shadow Torch se připomněl trailerem

Jelikož na včerejším State of Play nechyběly ani menší tituly, tak nazrál čas, aby se nám připomněl titul s názvem F.I.S.T. Forged in Shadow Torch, který je ve vývoji ve studiu TiGames. Titul je součástí speciálního Playstation China Hero Project a nyní se dočkal nové ukázky. Aby toho nebylo málo, tak jsme se dočkali konečně data vydání, které bylo stanoveno na 7. září. Hra vyjde pro Playstation 5 a Playstation 4.

Deathloop v další ukázce

Arkane Lyon v tuto chvíli dokončuje svůj poslední titul s názvem Deathloop, který bude po určitý čas dostupný pouze pro konzoli Playstation 5 a PC. Microsoft v tomto ohledu nenarušil smlouvu mezi Sony a Bethesdou, která vznikla ještě před loňskou velkou akvizicí. Deathloop se nám během State of Play dočkal nové ukázky z hraní, která zahrnuje skutečně mnoho nových záběrů ze hry, z nichž je cítit typický podpis studia.

Death Stranding: Director’s Cut se ukázal v prvním traileru

Nedávno nám Hideo Kojima představil chystanou novou edici jeho poslední hry s názvem Death Stranding, která ponese podtitul Director’s Cut, přičemž půjde o next-gen verzi zmíněné hry. Během State of Play jsme se dočkali prvního traileru, který se zaměřuje na nový vizuál na konzoli Playstation 5. Nová verze navíc disponuje novými misemi, upraveným soubojovým systémem, novými zbraněmi a dalším neupřesněným novým obsahem. PS5 verze bude plně podporovat DualSense ovladač, dále audio čip Tempest, těšit se můžeme také na okamžité načítání hry, veškerý dodatečný obsah z PS4, přičemž chybět nebude ani podpora Savů z PS4. Na výběr pak budou dva režimy zobrazení Performance (dynamické 4K a 60fps) a Fidelity (nativní 4K a 30fps). Jediné co zamrzí je, že za upgrade z PS4 na PS5 si budeme muset připlatit a to cca 250Kč.

Battle-Royale titul Hunter’s Arena: Legends se podívá na konzole Playstation 

Herní studio Mantisco během State of Play oznámilo dvě důležité věci, které se týkají jejich battle-roayle titulu Hunter’s Arena: Legends. První se týká vydání jejich hry na konzole Playstation 5 a Playstation 4. Druhá pak toho, že hra 3. srpna opustí Early-Access na PC a tedy přejde do ostré verze. PS verze budou toho součástí. No a vlastně je tu třetí věc. Hra bude součástí srpnové nabídky Playstation Plus. Hunter’s Arena: Legends je titul, který mísí prvky PvE a PvP, přičemž vše je zasazeno do starověké Asie, která nabízí mnoho rozmanitých prostředí a mýtů.