Studentský esportový projekt LOBBY podpoří útulek ve Zlíně

Studentský esportový projekt LOBBY podpoří útulek ve Zlíně

1 února, 2022 0 Od Jiří Hora

E-Sportové okénko je na našem webu poměrně čerstvé, ale když už se mu věnovat, proč nepodporovat lokální scénu a eventy. Jednou takovou událostí je chystaný benefiční stream, který proběhne 5. února v 1 hodinu odpoledne. Stream proběhne ve spolupráci s neziskovým projektem Němá tvář pod záštitou Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Vše pak bude podpořeno hráči z e-sportového týmu Lobby Zlín, kteří tímto podpoří Útulek pro zvířata v nouzi Zlín. Osobně jsem rád, že se takováto zařízení podporují i herní komunitou. Ostatně sám jsem podobné akce v minulosti pořádal, avšak v lokálním měřítku. Takže pokud máte srdce na správném místě, tak se určitě nebojte na stream dívat a třeba i podpořit správnou věc.

“První ročník charitativního streamu, na kterém se sejdou menší či větší streameři aby pomohli vybrat peníze na podporu útulku, organizují studenti z projektu LOBBY, který zastřešuje studijní předmět Komunikační agentura (KOMAG) na Fakultě multimediálních komunikací (FMK). „Těší nás, že se nám podařilo spojit síly s neziskovým projektem Němá tvář a společně tak za podpory fakulty můžeme finančně pomoci tím, co je nám blízké a co děláme rádi.“ uvedla manažerka projektu Natálie Durčáková.

Pozvání přijal i Radek ‘Attack’ Baďura, YouTuber s více jak 330 tisíci odběrateli, který se bude  živého vysílání účastnit. „Na stream se opravdu těším, pomůžeme dobré věci a zároveň se budeme bavit. Je důležité hledat nové možnosti, jak pomoci těm nejzranitelnějším, tedy zvířatům z útulků. Jsem nadšený z toho, že mne LOBBY oslovilo a já mohu být součástí této události. Uvidíme, co to přinese,“ říká Attack. Obsahem živého přenosu bude především hraní her jako je například Minecraft a také hry z dílny herního studia Riot. Sledující se mohou těšit i na rozhovory s hosty.

Celý výtěžek z akce poputuje ihned po skončení živého přenosu do Útulku pro zvířata v nouzi Zlín Vršava.  „Jsme vděční, že se studenti snaží hledat nové způsoby jak útulku pomoci, jsme za to opravdu rádi,“ uvedla provozovatelka zlínského útulku Eva Poiselová.

Bližší informace najdou zájemci na facebookové události nebo na sociálních sítích LOBBY.” stojí v oficiální tiskové zprávě, která nám byla poskytnuta týmem Lobby Zlín.