Své deskoherní podoby se dočká i PUBG

Své deskoherní podoby se dočká i PUBG

15 září, 2023 0 Od Adam Šindler

Player Uknown´s Battlegrounds, dnes známé zkráceně jako PUBG, je považováno za jednoho z hlavních průkopníku battle royal režimu. Jelikož her s battle royal režimem začalo masivně přibývat, o PUBG se už tak moc nemluví. Možná i proto vzniká stolní adaptace této videohry. O deskoherní adaptaci se stará vydavatelství Gemblo, které v květnu tohoto roku uspořádalo kampaň na korejské crownfundingové platformě Wadiz, kde byla vybraná potřebná částka. 

Titul je určen pro 1 až 6 hráčů a snaží se být věrný videoherní předloze. Do hry se tak můžete vydat ve dvou režimech, všichni proti vše nebo režim týmový. Je zde varianta i sólového hrání, kde budete bojovat proti protivníkům řízených umělou inteligencí. Ve všech režimech platí, že se snažíte zůstat poslední hráčem, popřípadě týmem naživu. Těšit se můžete na klasické lootování a zmenšování zóny, souboje pak probíhají za pomocí kostek. 

Podobně jako u videoherní předlohy se čeká s rychlými zápasy mezi 30 až 60 minutami. Má to ale háček, prozatím se počítá jen s korejskou verzí, která vyjde v listopadu.