Údajný vývoj remaku Resident Evil 4 si vzal na starost Capcom

Údajný vývoj remaku Resident Evil 4 si vzal na starost Capcom

25 ledna, 2021 0 Od Adam Král

Před pár dny proběhl očekávaný RE Showcase, kde jsme se oficiální cestou dozvěděli informace o připravovaném Resident Evil: Village, zbrusu nové multiplayerové hře Resident Evil: Re-Verse a také o seriálu nazvaném Resident Evil: Infinite Darkness. Neoficiální cestou to ale vzal magazín VGC, jehož zdroj tvrdí, že remake čtvrtého dílu herní série Resident Evil místo M-Two vyvíjí Capcom přímo.

To, že se připravuje remake Resident Evil 4 tak trochu víme, i nevíme. Zatímco Capcom, stojící za celou sérií, stále nic nepotvrdil, hned několik magazínů využívající důvěrné zdroje se shodlo, že se něco takového skutečně chystá. Před necelým rokem jsme informovali, že předělávku by mělo mít na starosti studio M-Two. To jsou ti, které založil veterán Capcomu a PlatinumGames, Tecuja Minami. Naposledy jsme se pod jejich taktovkou dočkali remaku Resident Evil 3, který vyšel minulý rok, a dalším jejich velkým titulem měla být právě předělávka Resident Evil 4.

Zatímco M-Two zastávalo pozici hlavního studia a Capcom byl něco jako poradce. Vše je nyní jinak a podíl na vývoji M-Two byl výrazně snížený. Vývoj teď tak vede první divize Capcomu. Ta stojí za většinou titulů ze série a připravuje i nový díl s podtitulem Village.

Důvod proč se tato dvě studia rozkmotřila, je poměrně jednoduchý. Zatímco M-Two po trochu zpackaném vývoji RE3 remaku vědělo, že důrazné inovace nikam nevedou a chtěli se věrně držet originálu, Capcom by rád přidal nové věci a prvky. Skoro celý vývoj tvůrci zresetovali a začínají od nuly. Místo odhadovaného data vydání roku 2022, bychom se tak remaku Resident Evil 4 měli dočkat až rok poté, tedy 2023.

Připomeňme si, že původní Resident Evil 4 je nejlépe hodnoceným dílem série dle portálu Metacritic s 10,4 miliony prodaných kopií napříč všemi platformami a i přesto že jsme se dočkali HD módu, nebo i remasteru, nikdy nebyl kompletně předělán, což je škoda. Jednalo se o poslední díl, na kterém se podílel otec série Shinji Mikami, ale zároveň i o jednu z prvních her na světě, která využívala pohled přes rameno.

Než se ale znovu podíváme za Leonem F. Kennedym, čeká nás ještě výlet do Rumunska za Chrisem Redfieldem, v kůži Ethana Winterse z posledního regulérního dílu. Sequel k Resident Evil 7: Biohazard nás čeká již 7. května pro PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S. Hráči na PS5 si již nyní mohou vyzkoušet demo s názvem Maiden, na jaře pak vyjde další demoverze přístupná pro všechny.

Obrázky pocházejí z původní verze RE4 a remasteru