Vyšly next-gen verze Cyberpunk 2077 a to společně s updatem 1.5

Vyšly next-gen verze Cyberpunk 2077 a to společně s updatem 1.5

15 února, 2022 0 Od Jiří Hora

Polské herní studio CD Projekt Red si na dnešní den přichystalo speciální prezentaci, která byla zaměřena na jejich hru Cyberpunk 2077. Prezentace obsahovala poměrně zajímavé informace. Dnes totiž vychází patch 1.5, který opravuje zásadní chyby a bugy, ale také vylepšuje umělou inteligenci nepřátel. Také dorazila první menší DLC zdarma, která přidávají třeba nové apartmány v Night City.

Co ale bude zajímat spoustu majitelů konzolí Xbox Series a Playstation 5, tak fakt, že hra konečně dostala next-gen verzi, která je majitelům původních konzolových verzí dostupná zdarma. V případě Xboxové verze se vám pouze upgraduje stávající verze v konzoli, ale pokud jde o PS5 verzi, tak je třeba si stáhnout nativní verzi separovanou od té pro Playstation 4 verze. Je třeba tedy učinit transfér uložených pozic, abyste nemuseli hrát od začátku.

Next-gen verze nabízí, v případě XSX a PS5, dva režimy zobrazení. Výkon nám nabídne dynamické rozlišení 4K, snížené nějaké detaily světa a chod v 60 snímcích za sekundu. REžim Ray-Tracing pak také cílí na 4K, ale poběží 30 snímků za sekundu, na druhou stranu bude také obsahuje více detailů. Pokud jde o Xbox Series S, tak na této konzoli je pouze jeden režim, tedy bez Ray-Tracingu při 30fps a rozlišení 1440p. Verze pro PS5 pak disponuje navíc podporou pro Dualsense.

No a poslední zajímavá novinka je, že hra nyní umožňuje na next-gen konzolích všem, jenž hru zatím nevlastní si ji vyzkoušet a to v rámci 5 hodinového trialu.