Vývoj remaku Black Mesa: Blue Shift od studia HECU Collective je v plném proudu

Vývoj remaku Black Mesa: Blue Shift od studia HECU Collective je v plném proudu

21 února, 2021 0 Od Martina Halamásková

Herní série Half-Life zasáhla, troufám si říct, nás všechny. Jak první, tak i druhý díl a všechny dodatky byly svého času velice průlomové a dodnes se tyto post-apokalyptické sci-fi střílečky považují za klasiku. Half-Life 1 je však už 23 let stará hra, a tak se banda nadšenců rozhodla první díl předělat. Tak vzniklo nezávislé, videoherní studio, Crowbar Collective, ve kterém pracují vývojáři z celého světa. Ti vytvořili hru Black Mesa, jejíž plná verze spatřila světlo světa až v roce 2020 a jejíž komerční vydání schválilo samotné Valve.

Tím se poté nechali inspirovat i nadšenci ze studia HECU Collective, kteří plánují přepracovat stejným stylem DLC Half-Life: Blue Shift, ve kterém se ocitáme v kůži člena ostrahy Barneyho Calhouna. Barney Calhoun je poté v dalším díle jednou z hlavních postav. Half-Life: Blue Shift však obdrželo poměrně velké množství kritiky. Videoherní studio si však nemohlo k přepracování zvolit mnohem oblíbenější DLC Half-Life: Opposing Force, protože to je již od roku 2013 ve vývoji jiným studiem a stále na něj čekáme.

HECU Collective má již na svědomí několik módů na toto téma, například Black Mesa: Black Ops, či Azure Sheep, které jsou k dispozici na platformě Steam. Stejně jako Black Mesa, bude Black Mesa: Blue Shift vycházet postupně v kapitolách, avšak doposud nevíme, jak daleko jsou tvůrci ve vývoji hry. Počítá se však s brzkým vydáním demo verze.