Xbox Series X nabídne zpětnou kompatibilitu s Xbox One a více

Xbox Series X nabídne zpětnou kompatibilitu s Xbox One a více

17 prosince, 2019 0 Od Jiří Hora

Během letošního The Game Awards 2019 jsme se dočkali oznámení nové konzole od Microsoftu, která nese označení Xbox Series X. Název je sice pro spoustu lidí matoucí, ale Phil Spencer uvádí, že hlavní na celém názvu je slovo Xbox a ona Series X je až druhořadý název, který označuje jednu z možných sérií této konzolové konzolové generace. Ale nechme již název názvem a pojďme se raději podívat na to, co bude nadcházející konzole umět a jestli se je tedy na co těšit. Upřímně? Myslím, že start této konzolové generace bude pro Microsoft daleko nadějnější.

Xbox Series X bude dle Phila Spencer a jeho kolegy Jasona Ronalda plně kompatibilní s konzolí Xbox One. V praxi to bude znamenat, že veškeré hry, které jste hráli na Xbox One si budete moci od prvního dne zahrát i na novém Xbox Series X a to samé platí o současných zpětně kompatibilních titulech z Xboxu 360 a prvního Xboxu. Přenesen bude rovněž vás účet, který zahrnuje Gamerscore, členství v EA Access, Xbox Game Pass, či Xbox Live Gold. Vedle funkcí vás ale zajímá nejspíše i výkon, který v porovnání s Xbox One X má být 4x vyšší. Uvnitř bude uložen čip na technologii AMD Navi 2, speciálně navržen pro Xbox Series X a jenž je nazýván Scarlett Engine. Dále bude mít konzole k dispozici zatím neupřesněnou operační paměť GDDR6, 4K Bluray mechaniku a také rychlý SSD disk, který by měl zajistit, že zmizí načítací obrazovky.

Pokud by vás zajímali hry, tak již nyní víme, že na Xbox Series X zamíří exkluzivně Senua’s Saga: Hellblade II, dále Halo Infinite a s velkou pravděpodobností i Microsoft Flight Simulator a Forza Motorsport 8, což by mělo být pro startovní první rok poměrně dostačující spektrum her, které ale bude pravděpodobně ještě rozsáhlejší. Hry by pak dle všeho měli jet v nativním rozlišení 4K a 60fps, ale v budoucnu bychom se mohli dočkat i 120fps, nebo rozlišení až 8K. No, Vánoce příští rok budou opravdu štědré.