Cyberpunk 2077 představil svůj vozový park, zahrnuje i Porsche

Cyberpunk 2077 představil svůj vozový park, zahrnuje i Porsche

16 října, 2020 0 Od Jiří Hora

Už jen několik týdnů nás dělí od vydání asi nejočekávanějšího titulu několika let. Je jím scifi akční rpg Cyberpunk 2077, které vzniká v ceněném polském studiu CD Projekt RED. Vývojáři nám během posledních několika měsíců přinášeli pravidelně nové informace skrze jejich vysílaní Night City Wire. To poslední, v pořadí čtvrté, proběhlo včerejším dnem a zaměřovalo se na dopravní prostředky ve hře a jejich využití, kromě toho jsme se ale dočkali také nového traileru a vývojářských deníčků. Záznam vysílání naleznete níže a to s českými titulky.

Ve hře Cyberpunk 2077 nás čeká několik typů vozidel, kdy každé disponuje jedinečnými vlastnostmi v závislosti na tom, z jaké třídy pocházejí. Najdeme zde malá kompaktní vozidla, pak luxusní limuzíny, rychlé sporťáky a ještě rychlejší hypersporty. Důležitou část vozového parku ale tvoří také těžká vozidla, která vám mnohdy přijdou v hod, když bude potřeba prorazit si cestu. Nakonec zde nalezneme i klasiku ze současnosti a to značky Porsche. Jde o takové to nutné badass retro, které svým pojetím vlastně předčí všechny ty elektronikou přesáté káry, s nimiž může každý hacker, či emp udělat krátký proces. To mi trochu připomnělo film Já, Robot s Willem Smithem, který se ke konci proháněl na pořádném žihadle, které jelo, teď se podržte, ano na v té době nepochopitelný benzín. Jo, a motorky ve hře budou taky.

Veškerá vozidla bude možné řídit ze dvou perspektiv, tedy z kokpitu a ze třetí osoby. V obou případech je z ukázek patrné, že vývojáři si dali práci s dopilováním každého jednotlivého detailu tak, aby vše vypadalo perfektně. Ostatně video níže vás o tom lehce přesvědčí. Cyberpunk 2077 bude dostupný na PC, Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One, Playstation 5 a Playstation 4. Nextgen konzole sice budou mít během vydání nějakou výhodu, ale specifický update pro ně přijde až v příštím roce.