Gears 5 budou největším dílem celé série

Gears 5 budou největším dílem celé série

18 července, 2019 0 Od Jiří Hora

Microsoft v letošním roce silně trpí na nedostatek exkluzivních titulů, i když ostatně Sony na tom letos není o nic lépe. Oba rivalové to letos mají po dvou exkluzivitách na celý rok. Ale nyní zpět k Microsoftu, ten na září chystá vydat svůj největší letošní exkluzivní titul a možná ten největší v rámci celého cyklu konzole Xbox One. Asi každý by hned uhodl, bez toho aniž by koukl na nadpis, že jde o Gears 5, tedy pátý díl série Gears of War. Do něj investovali vývojáři opravdu hodně úsilí a času, aby nám dali ten největší díl v rámci série vůbec, o čemž se nyní pro GameInformer rozpovídal Ryan Cleven z The Coalition.

Ten pro světově uznávaný magazín řekl, že Gears 5 jsou skutečně doposud největším dílem série a to v rámci všech jeho částí. Hra nabídne nejdelší příběhovou kampaň, takže tímto zahrabal do země všechny spekulace o 6 hodinové kampani, dále o PvE části a samozřejmě i multiplayeru obecně. PvE část krom klasického a milovaného režimu Horda přinese i nový režim Escape, jenž se nám představil na letošní E3. Hra bude navíc obsahovat i editor, v němž budeme moci tvořit nejen nové mapy do multiplayeru, ale také právě do režimu Escape. Cleven nakonec také zmínil to, že hra nebude obsahovat lootboxy, avšak mikrotransakce obsaženy budou, ale vždy budete vědět, za co peníze utrácíte.

Již tento pátek navíc odstartuje multiplayerový test, kterého se mohou zúčastnit všichni, kdo si hru předobjednali, nebo si platí členství Xbox Game Pass, či Game Pass Premium.