Na launch konzolí Xbox Series vyjde multiplayerová střílečka z 2. světové války Enlisted

Na launch konzolí Xbox Series vyjde multiplayerová střílečka z 2. světové války Enlisted

19 října, 2020 0 Od Jiří Hora

Herní společnsot Gaijin Entertainment moho z vás bude nejspíše znát a to díky jejich celosvětově populární multiplayerové válečné akci WarThunder, která dokázala naprosto skvěle zkombinovat bitvy tanků s těmi leteckými. Společnost má ale ve svém držení i jiné projekty, ale tím nejzajímavějším je dozajista online multiplayerová akce z 2. světové války jménem Enlisted. Ta je aktuálně dostupná pouze pro PC, ale to se za tři týdny změní s příchodem konzolí Xbox Series X a Xbox Series S, na které hra zamíří během jejich launche a to s časovou exkluzivitou.

Enlisted nás zavede na největší bojiště 2. světové války, které prožijeme v té nejvyšší možné autenticitě. Vývojáři pro nás přichystali několik kampaní, přičemž každá odráží jednu z ikonických bitev největšího konfliktu moderní historie. Během startu hry, která zamíří do Xbox Game Preview 10. listopadu tohoto roku, budou k dispozici dvě velké kampaně. První nás zavede do Bitvy o Moskvu a druhá poté do ikonického Dne D a vylodění v Normandii. Vývojáři z Darkflow Software kladli velký důraz na autentičnost, tudíž veškeré zbraně, vozidla, výstroj, letadla, dokonce i čety a frakce, přesně odpovídají dané bitvě. Ano, slyšíte správně. Bitvě. Vývojáři nám nedali k dispozici veškeré vybavení 2. světové války, ale jen to, co se na daném bojišti skutečně vyskytovalo.

Verze pro Game Preview nebude dostupná zdarma. Bude si ji muset pořídit v rámci Founder’s Packu, za nějž hra ale evidentně stojí. Plná verze pak bude dostupná zcela zdarma a vyjde i na dalších platformách, které zatím nebyly specifikovány. Titul Enlisted běží na značně vylepšeném Dagor Enginu, který pohání i veleúspěšný WarThunder. Nová verze enginu umožňuje hře využívat Ray-Tracing, ale nabídne také lepší textury, efekty, či nasvícení a stínování. Díky SSD diskům v konzolích Xbox Series X a S bude hra velmi rychle nahraná. Na konzoli Xbox Series X poběží hra v nativním 4K a 60 fps, zatímco na Xboxu Series S se budeme muset spokojit s 1440p při rovněž 60 snímcích za sekundu.