O víkendu startuje první kolo SAZKA ELEAGUE, ve hře jsou milionové výhry

O víkendu startuje první kolo SAZKA ELEAGUE, ve hře jsou milionové výhry

8 dubna, 2022 0 Od Jiří Hora

SAZKA ELEAGUE je bezesporu tou největší ligou v České Republice a na Slovensku a pokud jste fanoušky e-sportu, pak jste začátek nové sezóny této soutěže jistě netrpělivě vyhlíželi. Inu, vaše čekání je u konce, jelikož už tento víkend proběhnou první kola a hraje se o skutečně astronomický prizepool v částce 4 milionů korun českých. Tato částka bude pochopitelně rozdělena mezi jednotlivé soutěže této ligy, přičemž ta zdaleka největší část, tedy 2 miliony korun, bude lákadlem všem týmům ve hře Counter-Strike: Global Offensive, jinak známé jako CS:GO.

Jak tedy bude tento víkend probíhat? Už během zítřejšího dne, tedy soboty 9. dubna 2022, proběhne první kolo ve hře Dota 2, kde si na výhru brousí zuby zejména tým DGG ESPORTS, jenž se rozrostl o sestavu loňských vítězů Hippomaniacs. 

Neděle pak bude patřit hře Counter-Strike: Global Offensive, kde se střetne rovnou československá špička a těšit se tak můžeme na favority v podobě týmu Sinners, kteří se nejvíce těší na zápas s Dynamo Eclot. „Stoprocentně jsme nejlepší tým na československé scéně, uděláme všechno proto, abychom vyhráli,” řekl serveru www.sazkaeleague.cz nový střelec týmu Sinners David „forsyy“ Bílý.

„Máme za sebou úspěšnou sezonu, která v CS:GO a Dota 2 vyvrcholila na veletrhu FOR GAMES v pražských Letňanech s historicky nejvyšší sledovaností. Věříme, že obdobně navážeme i na start třetího ročníku,” říká Jan Horyna, ředitel divize iGaming ve společnosti Sazka. „V CNC se ve spolupráci s partnery podařilo povýšit esport z disciplíny známé geekům na mainstreamovou záležitost,” doplňuje Juraj Felix, co-CEO CNC.

SAZKA ELEAGUE bude během roku hostit ještě celou řadu dalších turnajů a do hry se tak dostanou týmy specializující se na hry jako FIFA 22, League of Legends a nově se můžeme těšit také na zcela novou ligu v battle-royale hře PlayerUnknown’s Battlegrounds alias PUBG. Mezi tyto soutěže bude opět rozděleno kolem 2 milionů korun.