Oznámeny nové filmové projekty z universa Star Wars

Oznámeny nové filmové projekty z universa Star Wars

12 dubna, 2023 0 Od Jiří Hora

Během velkolepé akce Star Wars: Celebration se LucasFilm rozhodl představit budoucnost Star Wars z hlediska filmů, která od premiéry Epizody IX nebyla vůbec zaplněná světlou stranou Síly. Nicméně nyní se zdá, že by tomu mohlo být konečně jinak. Během prezentace nám tak byly představeny hned tři nové filmové projekty, které mají skutečně nakročeno k tomu, aby vznikly. A zatímco některé fanoušky budou těšit, s tím třetím je to na hraně.

Začneme ale od začátku. O první snímek se má postarat James Mangold, který stojí například za snímkem Logan, či posledním chystaným Indiana Jonesem. Jeho film nás má vzít do dob prvních Jediů a objevení Síly. Má jít o takovou biblickou epopej, která může být skutečně zajímavá, jen je otázkou, na kolik podobné téma zaujme větší počet fanoušků, navíc, když každý má představy o původu Síly jiné.

Druhým projektem je film Davea Filoniho a Jona Favreaua, který nám představí vrchol Nové Republiky a propojí všechny dosavadní seriály jako Mandalorian, Ashoka, The Book of Bobba Fett a další. Dočkat se tak můžeme vzniku Prvního řádu a nástupu Snokea k moci. Třeba nám tvůrci více osvětlí celé to pozadí přežití Palpatina a tak dále. Prostoru je dost.

O třetí film se postará Sharmeen Obaid-Chinoy a podíváme se do budoucnosti, konkrétně několik let za Epizodu IX, kdy se máme dočkat dalšího příběhu Rey, kdy se do této role má vrátit sama Daisy Ridley, která bude obnovovat řád Jediů. Právě tento příběh může být trnem v oku všem fanouškům, zároveň je ale skvělé, že se tvůrci nebojí jít dál a třeba se nové postavy dočkají vykoupení, jelikož samotné postavy nebyly vůbec špatné. Co na tato oznámení říkáte?