Představen ovladač DualSense pro PS5, éra Dualshocku končí

Představen ovladač DualSense pro PS5, éra Dualshocku končí

8 dubna, 2020 0 Od Jiří Hora

Letošní rok se dočkáme nové generace konzolí a zatímco o Xbox Series X víme prakticky vše, tak některé informace o PS5 jsou nám zatím skryty, což se týká zejména jejího designu/vzhledu. Malou nápovědou nám ale může být nově odhalený ovladač chystané konzole od Sony. Všichni jsme asi očekávali Dualshock 5, ale opak je pravdou. Éra ovladačů Dualshock je u konce a nastupuje éra nové generace ovladačů, DualSense. DualSense má skloubit nové technologie s tím nejlepším, co přinesl Dualshock 4 a dát tím do rukou hráčům něco skutečně pokrokového.

Sony vždy sázela na jednobarevný design, to se ale nyní mění. Ovladač prošel velkými vizuálním změnami. Upraven byl středový panel, jehož dotykovou plochu rámuje světelný pruh, ergonomie ovladače byla mírně pozměněna pro lepší uchopení, tlačítko Share pak vystřídalo tlačítko Create, které nám má více možností pro tvorbu a sdílení videí a obrázků, a nakonec tu máme dvoubarevné bílo-černé provedení, které v nás evokuje pocit, že design PS5 bude mírně futuristický. Nyní jsem osobně zvědav, jak bude samotná konzole vypadat, jelikož je jasné, že bude rovněž využívat obou barev.

Mluvili jsme o funkcích, které mají tento ovladač povýšit nad sérii Dualshock. DualSense má přinést během hraní pocit, že něco opravdu cítí, že každý pohyb, výstřel, změna terénu, zkrátka vše se odrazí v projevech nového ovladače a to díky haptické odezvě a novým adaptivním triggerům R2 a L2, díky nimž bude prožitek z hraní skutečně umocněn. V DualSense je rovněž implementován mikrofon, tudíž již nyní nutné, aby si hráči pro vzájemnou komunikaci pořizovali sluchátka. I když ta jsou rovněž podporována. Ovládač DualSense působí skutečně revolučně. Otázkou zůstává, jestli to vše bude nakonec skutečně využíváno a kolik si například za druhý ovládač zaplatíme. Už Dualshocku 4 nebyl s cenou zrovna nízko.