Představena středověká hra Medieval Dynasty

Představena středověká hra Medieval Dynasty

24 dubna, 2020 7 Od Jiří Hora

Milovníci středověkého období se ve videoherním průmyslu celou řádku let museli spokojit s tím, že vývojáři do těchto her vkládají spoustu fantasy prvků. Naštěstí se našli tací, kterým se toto nemilosrdné období líbilo v jeho surovém stavu, jako našinci z českého studia Warhorse, jejichž titul Kingdom Come Deliverance ukázal, že i bez draků, magie a monster lze vytvořit kvalitní středověký titul, o který bude zájem. Nyní se v tomto směru vydává vývojářské studio TopLitz Production, jenž nám nyní představili svou vizi Středověku ve hře Medieval Dynasty, která v tomto roce zamíří do programu Steam Early Access.

Medieval Dynasty nás zavede do Evropy právě v období Středověku, kde se můžeme těšit na krásně modelováný realistický svět, v němž se bude střídat počasí ale i všechna čtyři roční období. Vývojáři jdou dokonce tak daleko, že uvidíme opadávat listí nebo ovoce. Jako hráči se chopíme role lovce a farmáře, jenž však není příliš majetný. Kůži této osoby budeme muset přežít ve světě, kde vše podléhá náboženství a šlechticům. Každý je však svého štěstí strůjcem a my se tak pustíme do tvorby vlastní osady, jenž se později může stát i rušná vesnice. Budeme muset shánět jídlo, různé zdroje a řemeslné vybavení. Jelikož vše, co jste vytvořili, bude potřebovat dědice, je třeba založit rodinu a následně se starat nejen o dítě, ale svou manželku.

Asi je vám jasné, že Medieval Dynasty není jen o přežívání. V království, v němž se ocitáme, musíme dostát náležité reputaci a tak nás čeká celá řada úkolů pro její Veličenstvo, jednání s NPC, a řešení náhodných událostí. Přičemž vše, co ve hře učiníte, bude mít nějaký dopad na budoucí dění v ní. A nejde jen o rozhodnutí během plnění úkolů a jednání s NPC, ale také o váš přístup k samotnému prostředí, fauně a flóře. Celý tento herní počin vypadá opravdu zajímavě a jsme proto velmi zvědaví, jak to s ním dopadne. Takto to působí, že nás čeká poměrně působivý simulátor Středověku.