Představena středověká hra Medieval Dynasty

Milovníci středověkého období se ve videoherním průmyslu celou řádku let museli spokojit s tím, že vývojáři do těchto her vkládají spoustu fantasy prvků. Naštěstí se našli tací, kterým se toto nemilosrdné období líbilo v jeho surovém stavu, jako našinci z českého studia Warhorse, jejichž titul Kingdom Come Deliverance ukázal, že i bez draků, magie a monster lze vytvořit kvalitní středověký titul, o který bude zájem. Nyní se v tomto směru vydává vývojářské studio TopLitz Production, jenž nám nyní představili svou vizi Středověku ve hře Medieval Dynasty, která v tomto roce zamíří do programu Steam Early Access.

Medieval Dynasty nás zavede do Evropy právě v období Středověku, kde se můžeme těšit na krásně modelováný realistický svět, v němž se bude střídat počasí ale i všechna čtyři roční období. Vývojáři jdou dokonce tak daleko, že uvidíme opadávat listí nebo ovoce. Jako hráči se chopíme role lovce a farmáře, jenž však není příliš majetný. Kůži této osoby budeme muset přežít ve světě, kde vše podléhá náboženství a šlechticům. Každý je však svého štěstí strůjcem a my se tak pustíme do tvorby vlastní osady, jenž se později může stát i rušná vesnice. Budeme muset shánět jídlo, různé zdroje a řemeslné vybavení. Jelikož vše, co jste vytvořili, bude potřebovat dědice, je třeba založit rodinu a následně se starat nejen o dítě, ale svou manželku.

Asi je vám jasné, že Medieval Dynasty není jen o přežívání. V království, v němž se ocitáme, musíme dostát náležité reputaci a tak nás čeká celá řada úkolů pro její Veličenstvo, jednání s NPC, a řešení náhodných událostí. Přičemž vše, co ve hře učiníte, bude mít nějaký dopad na budoucí dění v ní. A nejde jen o rozhodnutí během plnění úkolů a jednání s NPC, ale také o váš přístup k samotnému prostředí, fauně a flóře. Celý tento herní počin vypadá opravdu zajímavě a jsme proto velmi zvědaví, jak to s ním dopadne. Takto to působí, že nás čeká poměrně působivý simulátor Středověku.

4 thoughts on “Představena středověká hra Medieval Dynasty

  1. Ja bych ti řekl co je parodie na zdravý rozum, ale počítám, že by si to nejspíš nepochopil ty “parodie” 😀

  2. Hru jsem si koupil a je moc dobrá. Grafika je trošku zastaralá, asi se šetřilo na engine. Kingdom Come bylo pěknější. Hratelnost je docela dobrá. Na začátku trošku těžká, pak už to jde. Dá se tam rubat dřevo, těžit kamení, ruda, jíl. Dá se ledacos pěstovat nebo chovat, vařit, péct. Dají se tam vyrábět nejrůznější nástroje, zbraně a oblečení. Plní se tam různé úkoly, které odemykají nové možnosti ve hře. Hra je vhodná vyloženě pro lidi, co rádi craftí. Není to bojová hra, i když autoři slibují v budoucnu, že nás budou přepadat loupežníci. Můžete tam stavět různé budovy a příslušenství, najímat lidi a můžete mít manželku a s ní děti. Ve hře už funguje i Čeština. Na to, že je to teprve alfa verze, to vůbec není špatné. Ani cena není příliš vysoká. Uvidíme, jestli hra bude natolik oblíbená, aby ji autoři dotáhli do zdárného konce.

  3. Každému ambicióznímu projektu je třeba fandit, byť se bude vývoj táhnout. Zde jisté ambice jsou, jen je dotáhnout. Ale aby to nedopadlo jako Star Citizen, který snad early access nikdy neopustí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | CoverNews by AF themes.