Resident Evil 3 Remake oficiálně oznámen + první trailer

Resident Evil 3 Remake oficiálně oznámen + první trailer

10 prosince, 2019 0 Od Jiří Hora

O existenci remaku hry Resident Evil 3 Nemesis již v tuto chvíli snad nikdo nepochyboval. Dlouho se počítalo s tím, že hra bude oficiálně představena během The Game Awards 2019, ale to se nestane. Hra se nám totiž ukázala během právě proběhlé poslední State of Play, akci pořádané samotnou Sony. Resident Evil 3 Remake se ukázal v povedeném prvním traileru, který naleznete níže a dočkáme se jej na PC, Xbox One a Playstation 4 a to 3. dubna 2020. Hra mohla vzniknout tak rychle díky spoustě materiálů, které byly vytvořeny již pro remake druhého dílu a proto je rozestup mezi hrami tentokrát tak krátký.

Remake Resident Evil 3 nám představí oblíbený horor od Capcom ve zcela novém grafickém kabátku, který byl ušít na míru a od nuly. Nových vzhledů se dočkali rovněž všechny postavy ve hře v čele s Jill Valentine a Carlosem Olivierou. Nového vzhledu se dočkal i ikonický Nemesis, tedy biologická zbraň Umbrelou označena jako Nemesis T-Type, jenž ve hře bude pořádným oříškem, ještě větším než ve dvojce Mr. X. Aby toho nebylo málo, tak součástí nově verze Resident Evil 3 bude i letos oznámeny multiplayerový spin-off Resident Evil Resistance, dříve známý jako Project Resistance.

Resident Evil Resistance je pak 4v1 asymetrickým multiplayerem, kdy čtveřice hráčů bude muset čelit různým nástrahám a vlnám nepřátel, které budou vysílány zbývajícím hráčem. CAPCOM sám uvedl, že tento titul je pouze experimentem, takže je ve výsledku poměrně fér, že bude součástí hlavního dílu série a vývojáři tak z vás nebudou tahat další peníze. Pokud si hru předobjednáte, pak získáte i nějaké ty exkluzivní kostýmy.