Steamforged Games připravuje deskovou hru Elden Ring

Steamforged Games připravuje deskovou hru Elden Ring

4 října, 2022 0 Od Adam Šindler

Deskových her s videoherní tématikou je stále více. Dnes se společně podíváme na jeden z nejčerstvějších přírůstků a tím je Elden Ring: The Board Game. Vydavatelství Steamforged Games, které stojí za videoherními adaptacemi Horizon Zero Dawn, Dark Souls či Resident Evil 2, oznámilo svůj další chystaný projekt. Projekt se bude týkat adaptace Elden Ring, úspěšné hry z letošního roku. 

Hru si budete moci zahrát v sólu či kooperativně až ve 4 hráčích a podíváte se do rozsáhlého světa Lands Between, kde potkáte známe NPC, ale i známé nepřátele. Autoři o mechanismech hry zatím příliš neprozradili, dozvěděli jsme se ale, že souboje nebudou probíhat pomocí kostek, což osobně velmi vítám. U autorů je zvykem velké množství plastových figurek, ale i rozšíření, věřím proto, že u této hry to nebude jinak. 

A kde je tedy háček? Hra zatím nemá stanovené datum spuštění kampaně na Kickstarteru, kde se autoři pokusí vybrat potřebné finanční prostředky. Podle dostupných informací neproběhne výroba a zaslání hry k podporovatelům dříve než na konci roku 2024.