The Elder Scrolls 6 ma být hrou jedné dekády, Starfield pak jedinečným scifi zážitkem

The Elder Scrolls 6 ma být hrou jedné dekády, Starfield pak jedinečným scifi zážitkem

6 června, 2019 0 Od Jiří Hora

Na závěru loňské E3 konference Bethesdy došlo k oznámení dvou next-gen titulů, kdy jak jsme se následně dozvěděli, tak vývoj obou her byl přitom na svém počátku. Šlo o hry The Elder Scrolls 6 a Starfield. O těchto hrách nyní promluvil leader Bethesdy, Todd Howard. Ten pár dní nazpět promluvil na konto Fallout 76, který označil jako velké zklamání. Fallout 76 údajně zničil celou reputaci společnosti, jenž se ze všeho nyní musí vzpomatovat. O nápravu reputace se snažilo nyní Rage 2, ale ani to výrazně neuspělo a Bethesda tak letos musí spoléhat na DOOM Eternal a Wolfenstein Youngblood.

Todd Howard nyní řekl, že The Elder Scrolls 6 a Starfield jsou pro ně nesmírně důležité kousky a vývojáři si na nich opravdu dávají záležet. Dle jeho slov má The Elder Scrolls 6 vydržet minimálně jednu dekádu, tudíž bude od vydání neustále podporováno novým obsahem a pravděpodobně i modery. Bethesda má za cíl dosáhnout s novým dílem minimálně takového úspěchu jakým pro ně byl Skyrim. Ten vyšel už v roce 2011 a jde o nejhranější titul Bethesdy. Jenže na nové TES VI si ještě počkáme, jelikož ještě před ním má vyjít scifi Starfield.

Starfield má pro Bethesdu také velký význam, jelikož kvůli němu vyvinuly celou řadu nových technologií, aby tak dali vzniku opravdu jediného herního zážitku na poli scifi akčních her. Podle Howard má jít o takový typ hry, jenž si zkrátka bude chtít každý zahrát a hlavně hrát. Jak jsme se však v druhé polovině loňského roku dozvěděli, tak vývoj Starfieldu doprovázeli nějaké ty problémy, takže doufejme, že nyní už je vše na dobré cestě. Další fiasko už by společnost Bethesda také nemusela ustát, proto je důležité vydat vylazený a funkční produkt, který hráče opravdu vtáhne. Ani jednoho titulu se na letošní E3 2019 nedočkáme.

Starfield odhalení na E3 2018