Aktuální situace ve světě by neměla ovlivnit vydání Cyberpunk 2077, tvrdí vývojáři

Aktuální situace ve světě by neměla ovlivnit vydání Cyberpunk 2077, tvrdí vývojáři

25 března, 2020 0 Od Jiří Hora

Situace ve světě stále není optimalizovaná, ba co hůř, tak počet nakažených stále roste. Tato situace ovlivňuje celý svět a ne jinak je to i v případě vývoje her. Řada vývojářských společností se musela přizpůsobit této krizi a vývoj tak přešel pod home office. K tomuto kroku sáhl Microsoft, sáhla k němu Sony, stejně tak Rockstar a v neposlední řadě i polský CD Projekt Red. Právě CD Projekt Red má letos vydat nejspíše nejočekávanější titul možná několika posledních let a to během září letošního roku. Řada fanoušků studia si tak začala klást otázku, jestli vývojáře daná situace neovlivnila natolik, že nebudou schopni hru včas dokončit. Naštěstí na tuto otázku známé nyní odpověď.

CD Projekt Red vydalo následující prohlášení:

Vážení přátelé,

spoustu z vás nejspíš zajímá, jaká je situace v CD PROJEKT RED a jaký dopad má COVID-19 na naše každodenní fungování. Zde je krátká aktualizace.

Během minulého týdne jsme se celé situaci přizpůsobovali a postupně jsme zaváděli preventivní opatření napříč celou organizací. Rovněž jsme vylepšovali vybavení a infrastrukturu, abychom našim zaměstnancům umožnili pracovat na dálku, z bezpečí domova.

Na základě těchto příprav CD PROJEKT RED přechází na režim kompletní práce na dálku a bude v něm pokračovat, jak dlouho to bude nutné. Je to způsob, který podle nás zajistí nejvyšší možnou zdravotní ochranu všem členům našeho týmu. A přestože je to pro všechny trochu nové, této výzvy se nebojíme a nic nenaznačuje tomu, že bychom měli přestat ve snaze přinést vám v září úžasné akční RPG.

Opatrujte se!

CD PROJEKT RED

Cyberpunk 2077 tedy stále vyjde 17. září 2020 na PC, Xbox One a PlayStation 4 v profesionální české verzi. Hra na PC se bude aktivovat na GOG GALAXY 2.0