Assassin’s Creed: Valhalla se ukázalo v prvním traileru, informacích a obrázcích

Assassin’s Creed: Valhalla se ukázalo v prvním traileru, informacích a obrázcích

30 dubna, 2020 0 Od Jiří Hora

Včerejším večerem jsme se po úporném čekání konečně dočkali oficiálního odhalení letošního Assassin’s Creed: Valhalla od francouzské herní společnosti Ubisoft. Dnes v 17:00 jsme se měli dočkat prvního premiérového traileru a tak se také stalo. Jednalo se o CGI trailer, který je, jak už bývá v případě Assassin’s Creed zvykem, na velmi vysoké úrovni. Pro mě jakožto velkého nadšence do série tak čeká ono hrozivé čekání na letošní listopad, kdy se hra dočká svého vydání na PC a konzole Xbox Series X, Playstation 5, Xbox One a Playstation 4. Právě první zminěná konzole bude hlavním představitelem hry a zřejmě veškeré prezentované gameplaye, které v následujících měsících uvidíme budou pocházet právě z Xbox Series X. Microsoft tak i potřetí získává nový díl Assassin’s Creed pod svou marketingovou záštitu.

Za letošním kouskem stojí z největší míry studio Ubisoft Montreal, které v tom ale nebylo samo, jak ukazuje v jejich vyjádření: “Našim válečníkům ve studiu patří obrovská gratulace za výtečné odvedenou práci a vášeň, díky nimž jste mohli být svědky toho velkého odhalení. Velký vděk ale patří také dalším čtrnácti studiím Ubisoftu po celém světě, jímž jsme vděční za jejich pýly a odhodlání.” Tak to vidíte na Assassin’s Creed: Valhalla dělalo rovnou 15 studií, což je největší počet v historii série, jelikož jde zároveň o její největší a nejambicioznější titul.

Příběh hry Assassin’s Creed: Valhalla nás zavede do dob invaze Vikingů do Severovýchodní Británie během 8. – 9. století našeho letopočtu. Ti jsou Svatou Říší Římskou považováni za bezbožné a bezcitné barbary, jichž je třeba se na dobro zbavit. Jak již bylo zmíněno, tak se podíváme k Severním břehům Británie, ale také do Skandinávie v čele s Norskem. Mezi pevninami se budeme moci pohybovat lodí, která zde má více méně plnit roli rychlého cestování. Letošní díl bude opět zaměřen na čistě singleplayerový zážitek bez online prvků, kdy se chopíme hlavního hrdiny jménem Eivor. Může však jít i o ženu, vývojáři dávají opět hráčům možnost volby. Naši postavu si budeme moci opět upravovat a tentokrát včetně vousů, vlasů a tetování. Roli orla, či sokola, zde bude plnit Havran, jenž nám bude odhalovat důležitá místa na mapě. Velkou roli bude mít ve hře také budování vlastní vesnice, kterou budeme moci náležitě rozšiřovat, aby náš nový život v Británii byl o něco příznivější. Stejně jako v Origins a Odyssey, i zde bude hrát velkou roli Mytologie, která bude náležitě propojena s prastarou civilizací, jenž je nám dobře známá ze všech předchozích dílů. Níže se podívejte i na obrázky ze samotné hry.