Dontnod a Sumo Digital budou připravovat nové hry pro Focus Home Interactive

Dontnod a Sumo Digital budou připravovat nové hry pro Focus Home Interactive

10 dubna, 2019 0 Od Jiří Hora

O Focus Home Interactive jsme mluvili v předchozí novince v souvislosti s tím, že tento vydavatel chystá dvě ze svých úspěšných her dostat i na platformu Nintendo Switch. To se také tak v průběhu letošního roku stane. Půjde o hru Call of Cthulhu od Cyanide a pak o titul Vampyr od studia Dontnod. Jenže Focus Home ještě s novinkami nekončí, ba naopak se opět zdá, že se chystá teprve začít, ale nebudeme předbíhat.

Focus si totiž nově plácnul se dvěma vývojářskými studií, která pro tohoto vydavatele nyní vytvoří dvě zcela nové hry. První studiem je již jednou zmíněné Dontnod, které si vydavatel chválí kvůli jejich výtečnému a osobitému zpracování s ohledem na silný příběh, z čehož loni vylezl rovněž zmíněný Vampyr. To je jedním z důvodů proč bude spolupráce nadále pokračovat. Jestli ale půjde o Vampyr 2, či něco zcela nového se teprve uvidí. Já osobně doufám, že nová hra dosáhne minimálně stejných kvalit jako právě upirské rpg.

Druhým studiem, které má vytvořit hru pro Focus Home je Sumo Digital. To beru jako velmi zvláštní krok, jelikož studio v poslední době zrovna dobrou pověst nemá, i když co si budeme nalhávat, do problémových vývojů byli tak trochu navezeni. Každopádně Sumo Digital by mělo vytvořit zcela nový multiplayerový titul, jehož se ale nejspíše hned tak nedočkáme. Stejně tak je na tom případ ohledně studia v odstavci výše. My si samozřejmě přejeme jen další skvělé tituly, takže držíme palce, ať se oboum studiím daří.