E3 2021 Ubisoft Forward – Novinkový souhrn

E3 2021 Ubisoft Forward – Novinkový souhrn

14 června, 2021 0 Od Jiří Hora

E3 je v plném proudu a my pro vás máme další novinkový souhrn, který se tentokrát zaměřuje na konferenci francouzské společnosti Ubisoft. Ta měla poměrně nabitý program a dočkali jsme se nejednoho překvapení. Konference se dokonce nezaobírala jen hrami jako takovými, ale došlo i na nějaký ten film, škoda jen, že nešlo o The Division. Tak se příjemně usaďte, začínáme z ostra.

Rainbow Six Extraction

Ubisoft svou prezentaci začal regulérním CGI trailerem pro nové Rainbow SIx, které bylo dříve známo jako Quarantine. Nový název nakonec není Parasite, jak se původně předpokládalo, ale Rainbow Six Extraction. Nicméně ve hře se skutečně nachází mimozemský parazit, který může být zkázou lidstva. Ve hře najdeme několik druhů parasitických mutantů a bude skutečně důležité, aby hráči vzájemně spolupracovali. Skvělou zprávou je, že hra vyjde už 16. září letošního roku na PC, Xbox Series, Playstation 5, Xbox One a PS4.

Aby toho nebylo málo, tak jsme se dočkali také prvních gameplay záběrů. K dispozici budou operátoři, které dobře známe z Rainbow Six Siege, avšak jejich vybavení bude uzpůsobené vůči nové hrozbě. Správně sestavený tým může být klíčový. Tentokrát operátoři nebudou stát vůči sobě, ale vůči neznámé hrozbě, která se zřítila na lidstvo. Hru bude možné hrát pochopitelně i sólo. Jen je třeba počítat s vyšší obtížností.

Rocksmith+

Někteří z vás si mohou vzpomenout na hudební hru Rocksmith, jenž vycházela ve dvou dílech v letech 2009 – 2011. Tento kousek se vrací s novou verzí označenou jako Rocksmith+, která nás má pomocí svých funkcí a hrou naučit hrát na kytaru, či baskytaru, stejně jako tomu bylo o předchozí verze. Tuto novou verzi si budeme moci vyzkoušet v beta testu, do kterého se už nyní můžete na PC zaregistrovat na oficiálních stránkách. Rocksmith+ bude dostupný na všech platformách, včetně mobilních, už tento rok. Stejně jako předchůdce, i tento bude využívat skutečných kytar. Nová verze má obsahovat spoustu nových funkcí a tvořit interaktivní ekosystém pro učení na kytaru. Hudební knihovna má navíc stále růst.

Riders Republic

V minulém roce nám společnost Ubisoft představila nástupce jejich sportovní hry Steep a to v podobě Riders Republic. Tento počin představovat nový milník sportovních MMO. K dispozici bude hned několik disciplín mezi nimiž nechybí snowboard, wingsuit, horské kolo, jetsuit, či paragliding. To vše bude propojeno v jednom velkém rozsáhlém světě, který bude žít. K dispozici bude navíc celá řada herních režimů, kde budeme moci doslova vybíjet adrenalin z našich žil. Riders Repulic se navíc konečně dočkalo prvního gameplay videa. Hra vychází 2. září letošního roku na všech hlavních platformách.

Assassin’s Creed: Valhalla

Na novém Ubisoft Forward nemohl chybět ani poslední díl Assassin’s Creed série. Tvůrci hry nám tak přiblížili nový obsah, který se na náš chystá v následujících měsících. Už v létě by měl dorazit druhý velký datadisk, který nás zavede do Francie. Dočkali jsme se tak prvních záběrů, které nám toto rozšíření přibližují. Dočkáme se také nové výstroje, nových schopností a dalších novinek. Už na podzim se navíc můžete těšit na novou Discover Tour verzi.

Werewolves Within

Ubisoft si pro nás na svou konferenci nepřipravil pouze hry, ale také své nové filmové a seriálové snímky mezi nimiž je i snímek Werewolves Within. Film je založen na hře na populární hře, o které jsme nikdy neslyšeli. Má jít o komediální akci, která dorazí do kin už 25. července letošního roku.

Far Cry 6

Během konference samozřejmě nesměl chybět nový Far Cry 6, který se představil v novém CGI traileru. O gameplay se pak postarala následovná konference Xboxu. Nicméně Ubisoft se pochlubil dodatečným obsahem, který zahrnuje nutnou dávku šílenství. Season Pass bude obsahovat rozšíření, v nichž se chopíme ikonických záporáků předchozích dílů jako Vaas, Pagan Min, či Joseph. Určitě jde o zajímavé rozšíření, které potěší všechny fanoušky místních záporných postav. Season Pass bude také obsahovat remasterovanou verzi Far Cry 3 Blood Dragon, která si našla skutečně solidní zástup fanoušků.

Mario + Rabbids: Sparks of Hope

Francouzský Ubisoft nemyslí jen na velké herní systémy, ale i na ty menší, byť neméně populární. Řeč je tedy hlavně o Nintendu Switch, na které míří pokračování velice úspěšné tahové adventury Mario + Rabbids: Kingdom Battle. Nový díl se nám představil pomocí CGI traileru, kterému rozhodně chybí ta správná dávka humoru. Hra Mario + Rabbids: Sparks of Hope se pochopitelně pochlubilo i gameplay záběry. Pokud vás první hra zaujala, pak i zde budete v sedmém nebi a to ve zcela novém unikátním dobrodružství.

Avatar: Frontiers of Pandora

Už je tomu několik let, co nám Ubisoft oznámil, že studio Massive Entertainment připravuje nové open-world na motivy slavného snímku Jamese Camerona, Avatar. My se po letech čekání konečně dočkali regulérního traileru na hru s názvem Avatar: Frontiers of Pandora a je nutné před tvůrci smeknout, jelikož hra vypadá skutečně fantasticky. Hra je ve vývoji pouze pro konzole nové generace a PC, tedy hráči na Xbox One a PS4 si budou muset nechat zajít chuť. Plánované datum vydání zatím neznáme, ale k vydání by mělo dojít v příštím roce. Z traileru lze také předpokládat, že se bude jednat o hru viděnou z vlastních očí, což nám dá na tento svět zcela nový pohled. Ubisoft rozhodně věděl, čím celé toto své představení završit.