Emotivní adventura Plague Tale Requiem vyjde s českými titulky

Emotivní adventura Plague Tale Requiem vyjde s českými titulky

3 března, 2022 0 Od Jiří Hora

Během letošního roku se máme dočkat pokračování skvělé dramatické emotivní adventury A Plague Tale Innocence, jenž nás doslova pohltila svou atmosférou, vizuálem a příběhem. Druhý díl nám má nabídnout v míře stejně vrchovaté a vlastně i trochu více, jelikož titul míří pouze na PC, Xbox Series a Playstation 5. Skrze Cloud si ji pak budeme moci vychutnat také na konzoli NIntendo Switch. Nyní český distributor COMGAD s.r.o. oznámil, že tento očekávaný herní kousek vyjde v našich končinách s českou lokalizací v podobě titulků a to na všech platformách. Jediný otazník visí nad zmíněným Switchem, který lokálně nepoběží.

„Amicia a její malý bratr Hugo se v předchozím díle ocitli uprostřed morem postižené Francie. Mor je šířen hordami hladových krys, a aby toho nebylo málo, jde jim po krku francouzská inkvizice, která se pokouší přijít na spojení mezi morem a Hugovými nadpřirozenými schopnostmi, jež jsou způsobené rodovou kletbou sahající hluboko do minulosti. Jejich boj o přežití vyvrcholí konfrontací Huga s hlavního inkvizitorem Vitalisem. 

Poté, co Amicia a Hugo utečou ze své vlasti zpustošené morem, vydají se daleko na jih, do nových oblastí a živoucích měst. Tam se pokusí začít nový život a dostat Hugovu kletbu pod kontrolu. Jenže když se Hugovy schopnosti opět probudí, smrt a zkáza se vrátí v podobě moře žravých krys. Sourozenci jsou opět donuceni vydat se na útěk a bojovat o své přežití a vkládají naději do zaslíbeného ostrova, kde možná najdou klíč ke kletbě provázející jejich rodovou linii a Huga osobně.“ stojí v oficiální tiskové zprávě zmíněného distributora.