Gamescom Opening Night 2020 – Novinkový souhrn

Gamescom Opening Night 2020 – Novinkový souhrn

28 srpna, 2020 0 Od Jiří Hora

Během včerejšího večera proběhla akce Gamescom Opening Night Live2020, která měla letošní rok nahradit klasické tiskovky pro média, jenž byly zrušeny kvůli stále probíhající pandemii SARS-CoV-2. Večerem nás provázel Geoff Keighley a my se dočkali celé řady nových trailerů, záběrů z hraní a také nějakých těch novinek. V následujících odstavcích se zaměříme právě na jejich souhrn, takže se usaďte – čeká nás pořádná porce herních trailerů.

Začneme pěkně zostra a to novým trailerem na tento týden představené Call of Duty: Black Ops – Cold War. Ten nám zobrazuje jednu  z cut-scén hry, kdy jsme svědky briefingu hlavních hrdinů hry Hudsona, Masona a Woods se zástupci americké tajné služby a samotným prezidentem Spojených států amerických. Hra bude přímo navazovat na události hry z roku 2010 a můžeme se těšit na různé tajné mise v různých koutech světa a dočkáme se i části odehrávající se během války ve Vietnamu, na což se opravdu těšíme. Call of Duty: Black Ops – Cold War vyjde 13. zaří na PC, Xbox Series X, PS5, Xbox One a PS4.

Slíbili jsme i nová oznámení a první, které jistě stojí za to, je nová akční adventura od studia Reflector s názvem Unknown 9: Awakening. Ve hře se chopíme mladé dívky jménem Haroona, která disponuje zvláštními schopnostmi, které se bude se svou mentorkou snažit dostat pod kontrolu a to v ulicích indického města Kalkata. Haroona je zároveň pronásledována vizemi vlastní smrti, z nichž má nejdříve strach, ale později se je naučí využívat ve svůj prospěch. Unknown 9 je ve vývoji pro PC, Xbox Series X a Playstation 5. Datum vydání je zatím neznámé.

Před pár týdny nám bylo během Quakeconu představeno velké příběhové rozšíření pro hru Doom Eternal s názvem The Ancient Gods, které bude rozděleno do několika částí. Toto rozšíření nám bylo během Gamescom Opening Night představeno ve formě nového gameplay traileru a je třeba podotknout, že i rozšíření jako takové, tedy jeho první část, vypadá skutečně fantasticky a my se tak již nemůžeme dočkat, kdy se opět vydáme do nitra PEKLA NA ZEMI. DOOM Eternal: The Ancient Gods- Part 1 bude dostupné už 20. října na PC, Xbox One a Playstation 4.

Velkým překvapením včerejší noci byl vývojářský deníček studia BioWare. Proč? Jelikož obsahoval celou řadu konceptů a prvních kratších záběrů z vývoje nového Dragon Age, které se nám představilo během loňského The Game Awards 2019. Z onoho deníčku je patrné, že nový Dragon Age IV poskytne trochu jiný herní zážitek, mělo by jít totiž o akční rpg, kde se budeme soubojů účastnit v reálném čase v podobě, jakou známe třeba z The Elder Scrolls. Bude tento nový přístup správný? To se uvidí, každopádně na hru si ještě nějaký ten čas počkáme.

Pokud se mezi vámi nacházejí fanoušci velice populární deskové fantasy strategie Warhammer: Age of Sigmar, tak byste právě měli zbystřit. Kanadské vývojářské studio Gasket Games nám totiž představilo svou novou strategickou hru s názvem Warhammer: Stormground, která bude z tohoto univerza z dílny Games WorkShop vycházet. Těšit se můžeme na velkolepé bitvy, spoustu známých hrdinů a řadu jednotlivých frakcí, které budou disponovat celými zástupy různorodých jednotek. Warhammer: Stormground je ve vývoji pro PC, Xbox One, Playstation 4, Nintendo Switch a také pro Xbox Series X a Playstation 5.

Pokračování originální hororové plošinovky Little Nightmares od studia Tarsier Games nám bylo představeno už během loňského roku. Hlavní hrdinka prvního dílu Six, na nové noční běsy tentokrát nebude sama, jelikož vývojáři přidali další hlavní postavu, jíž je Mono. Little Nightmares II nás zavede do zcela nového prostředí, které bude ale stejně jako to první protkáno děsivými místy a hrůznými výjevy. Během včerejšího večera nám byl představen nový gameplay trailer a mimo jiné známé i datum vydání 11. února 2021, kdy hra vyjde na PC, Xbox One, Playstation 4 a Nintendo Switch. Později se hra dostane také na Xbox Series X a Playstation 5.

Star Wars: Squadrons bylo zajímavým překvapením letošního EA Play Live. Hra z prvního traileru vypadala naprosto fantasticky a vývojáři z EA Motive se zdá odvedli velmi dobrou práci. Nyní tu máme nový průběhový trailer a my si říkáme “Jo, tohle chceme hrát!” Ve hře se chopíme pilotů různých druhů stíhaček ať už z řad Rebelů, či Impéria. Kampaň nám zahrne pohled z obou stran konfliktu, aby nám bylo ukázáno, že nic není černobílé. Hra vyjde začátkem října pro PC, Xbox One a Playstation 4. Hratelná bude i na Xbox Series X a Playstation 5.

Málo kdo si asi dnes vzpomene, že byl v loňském roce představen interaktivní thriller s názvem 12 Minutes, v němž budeme svědky hrůzného činu vraždy, která proběhne během pouhých 12 minut. Vše začne jako idylka, kdy spolu dva manželé tráví noc. Vše se ale změní s příchodem policejního důstojníka. Žena je obviněna a muž mrtev. Právě v kůži ohono může se ocitáme my. Ten dostane šanci zvrátit svůj osud a bude stále dokola opakovat onu smyčku osudné noci, dokud se mu nepodaří z ní vymanit. 12 Minutes je ve vývoji pro PC, Xbox Series X a Xbox One, přičemž nyní máte možnost shlédnout nový trailer. Hlavních rolí se pak ujmou herci William DaFoe, James McAwoy a Daisy Ridley.

Na Gamescom Opening Night nechyběla ani v našich končinách velice očekávaná hra Mafia: Definitive Edition, tedy remake legendární Mafia: The City of Lost Heaven. Hra se nám zde připomněla novým příběhovým trailerem a my se tak na kompletní remake české ikony mezi videohrami těšíme zase o něco více. Pro studio Hangar 13 to byl skutečně velký projekt, na kterém pracovali několik let a vkládali do něj všechen svůj um. Vývojáři zároveň doufají, že by se po remaku mohli plní nových inspirací pustit do dílu čtvrtého a zároveň se vyvarovat všemu, co fanoušci nesnášeli jejich debutu v podobě Mafia 3. Mafia: Definitive Edition vychází už 25. září na PC, Xbox One a Playstation 4.

Víte, co se letos událo za podivnou událost? Ne? Tak si letošní rok opět projeďme v hlavně a zaměřme se na Lego hry. Že žádná nevyšla? Máte pravdu vývojáři z TT Games jsou už několik let zaneprázdnění vývojem hry LEGO Star Wars: The Skywalker Saga, která je jejich největším projektem, jenž zahrnuje všechny filmové adaptace z hlavní linky a to v novém Enginu. Byli jste zvědaví, jak hra bude vypadat. Včerejší večer nám dal odpověď. Hra se nám představila v novém gameplay videu a vypadá to skutečně zábavně a vizuálně určitě progres patrný dozajista je. Škoda jen, že si na hru nakonec počkáme do příštího roku, kdy zavítá na všechny platformy.

Je tomu pár měsíců, kdy nám herní vydavatel Deep Silver představil novou hru studií Fishlabs a Dumbuster Studios s názvem Chorus. Jde o klasickou rychlou vesmírnou střílečku, kde budeme likvidovat hordy nepřátelských vesmírných stíhaček, ale i velké vesmírné lodě a neznáme síly z hlubin vesmíru. Během včerejší Gamescom Live prezentace se nám hra ukázala v nových záběrech a působí vskutku dobře. Ve hře se chopíme bývalé členky kultu Circle jménem Nara a postavíme se proti jejich vůdci nazývajícího se Prorokem. Nara tak musí sjednotit odboj, který povede k zastavení tohoto vesmírného kultu. Naši největší zbraní bude Forsaken – hvězdná stíhačka a umělá inteligence v jednom. Chorus je ve vývoji pro PC, Xbox Series X, Playstation 5, Xbox One a Playstation 4, přičemž by měl vyjít příští rok.

Na Gamescomu se představila i jedna z launchových exkkzivit konzole Playstation 5, tedy konkrétně Ratchet & Clank: Rift Apart, za nímž stojí vývojáři z Insomniac Games. Včera jsme se dozvěděli, že nový díl bude přímo navazovat na hru z roku 2013 Ratchet & Clank: Into the Nexus, přičemž nyní budeme cestovat napříč zástupem různých dimenzí a to bez načítacích obrazovek. Titul bude využívat řady funkcí, které mu naskýtá konzole PS5 jako super rychlý SSD disk, Ray tracing nebo ovladač DualSense. Nový Ratchet se nám ukázal v nových záběrech z hraní a je jasné, že na launch konzole PS5 se již teď moc těšíme. Hra sice nevyjde přesně v den vydání konzole, ale v termínu jemu blízkém. Těch pár dní navíc určitě překážkou nebudou.

Nakonec tu máme pokračování povedené akční stealth hry Aragami od vývojářů ze studia Lince Works. Aragami 2 půjde ve šlépějích svého předchůdce a bude založen na osvědčených mechanikách, které budou ale náležitě rozšířeny, přičemž hlavní hrdina bude moci disponovat až 42 unikátními schopnostmi. Druhý díl bude unikátní zejména tím, že vedle klasického sólo režimu, budeme moci hrát i v režimu kooperace a to až čtyř hráčů. Vydání hry ani není příliš vzdálené. Nemrtvého Ninji si opět chopíme začátkem příštího roku na to na PC, Xboxu Series X, Playstationu 5, Xboxu One a Playstationu 4.