Horor The Callisto Protocol se pochlubil obrázky, máme první informace o hře

Horor The Callisto Protocol se pochlubil obrázky, máme první informace o hře

26 května, 2022 0 Od Jiří Hora

Magazín GameInformer má velmi často exkluzivní dřívější přístup k očekávaným herním novinkám a ne jinak tomu je i v případě duchovního nástupce Dead Space v podobě hry The Callisto Protocol, která se odehrává v univerzu PuBG, ale ve vzdálené budoucnosti. Díky magazínu GameInformer tak máme o hře první konkrétní informace a detaily a hlavně jsme se dočkali také prvních obrázků, které najdete pod novinkou a nutno podotknout, že to vypadá skvěle a osobně hru řadím mezi mých Top 10 nejočekávanějších nadcházejících her.

The Callisto Protocol je zasazeno do roku 2320, tedy v době, kdy lidstvo odstartovalo svou kolonizaci vesmíru. My jakožto hráči se chopíme role pilota Jacoba Leeho, který se svým tajemným nákladem ztroskotá na jednom z Jupiterových měsíců, Callistu. Jacob se rychle dostává do vězení Black Iron, z něhož se má ale velmi snadno dostat ven, jenže vše bude jiné, než se na první pohled zdá, jelikož místní věznice skrývají hrůzné zmutované lidi, biofagy.

Hlavního hrdinu ve hře ztvární Josh Duhamel, přičemž k dispozici mu bude celá škála zbraní na dálku, ale chybět nebudou ani zbraně na blízko. Nepřátel ve hře bude celá řada, přičemž půjde o různé zdeformované humanoidní mutanty, jenž dříve byly lidmi. Vývojáři nezapřou předchůdce hry, tedy Dead Space, a tak ani zde nechybí odstřelování končetin a spousta a spousta krve. Chybět nebudou ani brutální finishery, které budete moci aktivovat ve chvíli, kdy je nepřítel omráčen. Dle GameInformeru hra nabízí hutnou atmosféru a skvělý zvuk. Známka 18+ je pak zcela na místě. The Callisto Protocol má být cross-gen hrou a vyjít tedy má vedle PC, Xbox Series a Playstation 5, také na Xbox One a Playstation 4.