Jaká je budoucnost filmů od DC v podání Warner Bros.?

Jaká je budoucnost filmů od DC v podání Warner Bros.?

29 listopadu, 2019 1 Od Jiří Hora

Společnost Warner Bros. má v současnosti pod palcem veškeré filmy, které mají co dočinění s komiksovým světem DC Comics. Filmové studio se ještě přede dvěma lety snažilo vytvořit vlastní propojený filmový vesmír, který by měl konkurovat Marvelovskému universu, jenž má pod palcem jejich přímá konkurence v podobě Disney. Jenže po fiasku s týmovkou Justice League se Warnerům propojený filmový vesmír rozpadl jako domeček z karet. Film totiž podléhal velkým přetáčkám, které souvisely s tím, že od filmu odešel Zack Snyder, který se potřeboval věnovat rodině.

Jenže jak se nedávno ukázalo, tak Snyder měl svůj film prakticky před dokončením a herec Jason Momoa ztvárňující v těchto filmech Aquamana měl možnost jeho verzi vidět a údajně je zcela jiná a dle všeho by s ní byli fanoušci spokojení. Není tedy divu, že se skalní fanoušci DC nyní dovolávají Warner Bros. ať vydají Snyderovu verzi filmu, tedy tak zvaný Snyder’s Cut jak to fanoušci nazývají. Ostatně je pravdou, že samotné trailery obsahovaly řadu záběrů, které ve filmu vůbec nebyly a třeba finále mělo probíhat naprosto odlišně. Doufejme, že fanoušci nakonec uspějí a Snyder’s Cut spatří světlo světa, jelikož i náš zajímá, jak by film takto působil.

Justice League se stal tedy takovým zlomovým bodem ve směřování dalších filmů. Warneři se tak rozhodli, že další filmy se zaměří čisté na dané postavy a být o sobě budou daní hrdinové stále vědět a sem tam se dočkáme nějakého camea, tak již budou mít na sebe návaznost jen další sólové filmy. Že jdou filmaři správným směrem dokázali hned dva snímky, které do sjednoceného universa DC měli patřit a defacto stále patří, tedy Aquaman a Shazam! Oba filmy byly dokončeny jako sólovky, které ale disponovaly potitulkovými scénami. Na ty ale budou navazovat jen přímá pokračování, nikoliv filmy s jinými postavami. Podobně to tedy bude i s nadcházejícími dvěma snímky Birds of Prey: Podivuhodná proměna Harley Quinn a samozřejmě Wonder Woman 1984. Oba filmy budou brát v potaz předchozí snímky, v případě Birds of Prey půjde o Suicide Squad a v případě Wonder Woman, pak první sólový film. Nedávno jsme ještě dostali potvrzeno, že začnou práce na filmu Black Adam s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli.

Aby toho všeho nebylo úplně málo, tak Warneři dostali další ránu a to se snímkem The Joker, který defacto chtěli sabotovat nízkým rozpočtem, což režiséra filmu Todda Philipse nerozhodilo a ukázal všem, co dokáže. Obzvlášť když výkon Joaquima Phoenixe byl naprosto brilantní, více si můžete přečíst v naší filmové recenzi ZDE. Joker ale Warnerům pěkně zamotal hlavu, jelikož se díky svému rozpočtu stal vlastně nejvýdělečnějším filmem podle komiksu vůbec. To samozřejmě nedává studiu spát a v podstatě se již nyní jedná nad pokračováním. Do chodu to ale uvedlo věci, které mohou mít za následek více filmů o záporácích. Proto herec Colin Ferrel a herečka Zoe Kravitz podepsali smlouvy i na sólové spin-offy o jejich postavách, tedy Tučňákovi a Catwoman.

Oba výše zmínění herci se pak mají objevit ve snímku The Batman, kde do role mladého Bruce Wayne byl usazen herec Robert Pattinson, jehož můžeme znát ze ságy Twilight. Pattinson tak nahradil odchozího Bena Afflecka, který se rozhodl post netopýřího může opustit a věnovat se vlastní produkci. O Batmana se tak nyní stará Matt Reeves a Warner Bros. do něj vkládají velké naděje, jelikož doufají, že by The Batman mohl přerůst v novou trilogii, která by svým úspěchem navázala na Nolanovu trilogii Temný Rytíř. Jestli tomu tak bude je zatím ve hvězdách, jelikož první snimek bude mít premiéru až v roce 2021.

Nesmíme ale zapomínat i na to, že DC mělo v přípravě i celou řadu dalších snímku, které souvisely s původně zamyšleným jednotným universem. Jediný další film, na němž se již skutečně dělá je The Suicide Squad od Jamese Gunna, který si prý natáčení neskutečně užívá, takže doufejme, že se nám rýsuje další vydařený snímek. Ve hře jsou ale i filmy The Flash s Ezrou Millerem a pak týmovka Green Lantern Corps, kterou Warner Bros nedávno opět otevřelo a potvrdilo, že vznikne, přičemž o režii by se měl postarat J. J. Abrams, tedy v případě, že ho Warneři uloví. Zálohou má být Greg Berlanti, jenž se stará o DC seriály na The CW a nyní i na HBO Max, pro nějž připravuje seriál Green Lantern, takže se vlastně v nadcházejících letech dozvíme, jestli je to to pravé ořechové.

A celý náš článek o filmech na motivy komiksových knih nakladatelství DC Comics uzavřeme Supermanem. Henry Cavill je nyní zaneprázdněn rolí Geralta pro seriál Zaklínač internetové stanice Netflix, nicméně se nechal slyšet, že s rolí Supermana nekončí a že by se rád do této role vrátil v dalším filmu, tedy několikrát spekulovaném Muži z Oceli 2, jenže nikdo neví, jak by to bez Snydera dopadlo. Mezi tím se ale o roli Supermana začal ucházet Michael B. Jordan, kterého jsme mohli vidět v Black Pantherovi, nebo v sérii Creed, která navazuje na legendárního Rockyho Balbou. Herec je však vytížen, takže není jasné, jestli Warneři na reboot kývnou, jelikož by se nezačalo natáčet dříve, než v roce 2023.

S filmy od DC to vypadá všelijak, ale jedno je jasné. Warner Bros. se nevzdávají a rozhodně nezavírají krám. Jak si můžete všimnout výše, tak filmů je v přípravě skutečně hodně, takže doufejme, že dosáhnou minimálně stejně kvality jako poslední trio filmů v podobě Aquamana, Shazama! a Jokera.