Kingdom Come 2 bude dražší a ambicióznější hrou. Vývoj již údajně začal

Kingdom Come 2 bude dražší a ambicióznější hrou. Vývoj již údajně začal

14 února, 2019 7 Od Jiří Hora

Dva dny nazpět prolétla světem zpráva, že české studio Warhorse bylo odprodáno společnosti THQ Nordic a to za 850 milionů. Uvedená částka nebyla úplně přesná, jelikož to byl pouze podíl Dana Vávry a Zdeňka Bakaly. THQ Nordic dalo za Warhorse 1,1 miliardy a slíbilo, že nechá českému studiu plnou tvůrčí kreativitu a zdá se, že by peníze od nového majitele mohli do studia již pomalu téct.

Spoluzakladatel Warhorse, Martin Klíma, se rozpovídal o budoucnosti série Kingdom Come a nepřímo potvrdil vývoj Kingdom Come 2. Ten by dle jeho slov měl být daleko ambicióznější, než první díl. Nejen, že by hra měla být větší, propracovanější, ale zároveň by měla využívat nových technologií, které by druhý díl posunuly opět zase o řádný kus dál. Kingdom Come 2 rozhodně nemá cílit na současné platformy, vývoj nebude omezován současným výkonem herních zařízení a vzhlíží spíše k blízké budoucnosti.

Pokračování aktuálně největší české hry zamíří přinejmenším na konzole Playstation 5 a nový Xbox, o high-end PC ani nemluvě. Vše, co se kolem Kingdom Come 2 bude dít, bude stát mnohem více peněz, o ty se již postará THQ Nordic, které je v herním byznysu zběhlé a chápe postupy vývoje her. To se nedalo, dle Klími, říci o Bakalovi, který do herního průmyslu příliš neviděl a například nechápal, co je dobré na odložení vydání hry. No, tak doufejme, že spolupráce Warhorse a THQ Nordic přinese sladké ovoce.