Kolem série Mafia se něco chystá. Remaster dvojky, restart, či snad Mafia 4?

Kolem série Mafia se něco chystá. Remaster dvojky, restart, či snad Mafia 4?

26 září, 2019 0 Od Jiří Hora

Mezi jedny z nejcennějších herních sérii v Česku patří bezesporu Mafia. Ta si hráče získala hned prvním dílem a druhý díl jen hráče utvrdil v tom, že Češi hry dělat umí a to i přesto, že dvojka byla trochu slabší, ale i přesto velmi dobrá. O to zásadnější pro nás bylo, že oba díly série Mafia byly kompletně nadabovány a to ve velmi vysoké kvalitě. Jenže přišel rok 2016 a vychází Mafia 3. Ta byla svým stylem a pojetím diametrálně odlišná od toho, co předvádělo studio 2K Czech a na finálním produktu bylo znát, že se projekt mezi studií přehazoval jak horký brambor, než jej v novém studiu Hangar 13 slepili. Jenže výsledek byl fádní a technicky nedokonalý.

Pro mnoho hráčů v ČR znamenal třetí díl konec série Mafia. Jenže společnost Take-Two to zdá se nevzdává a kolem série Mafia se opět začíná něco dít. Společnost si totiž nechala zaregistrovat čtyři nové ochranné známky, které se sérií souvisí. Jde o původní logo Mafia, zcela nové logo pro sérii, pak došlo na logo Mafia 2 a úpravou prošlo i logo Hangar 13. Co si z toho můžeme vyvodit? Jednoduše může jít o udržení si práv na daná loga, ale spíše se přikláníme k teorii, že se na nás může chystat nový díl, tedy Mafia 4, podle nově vytvořeného loga. Může ale jít i o restart celé série. Největší otázkou spíše zůstává obnova loga u Mafia 2. Podle dohadů je to dáno tím, že bychom se mohli dočkat remasteru právě Mafia 2, což by našince rozhodně potěšilo, tedy pokud by remaster obsahoval i český dabing.

Co se týče loga studia Hangar 13, to nyní zahrnuje čtyři města, která odrážejí existenci čtyř vývojářských týmů, které jsou 2K Games stále rozšiřovány. Jde o Prahu, Brno, Brington a Novato. Aktivita kolem studia také nahrává tomu, že se v něm skutečně něco děje a dle odhadů je možné, že se ještě nějakého toho oznámení dočkáme do konce letošního roku. Snad minimálně té Mafia 2.