Konzole Mad Box v problémech, ztrácí investory

Konzole Mad Box v problémech, ztrácí investory

3 května, 2019 0 Od Jiří Hora

Koncem minulého roku představilo vývojářské studio Slightly Mad své plány na novou herní konzoli, která by nabídla vysoký výkon, přívětivé vývojářské rozhraní a možnost připojení VR. Jejich konzole měla nést název Mad Box a Za financovat ji měla řada investorů, ale jak se zdá, vývojáři se dostali s jejich novou konzolí do problémů a to hned dvou, kdy druhý je daleko závažnější.

Ale začneme tím mírnějším. Mad Box jako název budou Slightly Mad nejspíše změnit, jelikož si tento název narokuje stejnojmenná firma, která na něj vlastní ochrannou známku. Tady zkrátka Slightly Mad Studios nemají na výběr a svou konzoli budou muset přejmenovat, tedy pokud nějaká vůbec vznikne. Hlavní problém, které studio aktuálně má je zásadní ztráta investorů, což vedlo úbytku rozpočtu na konzoli o 1,2 miliardy dolarů. Ptáte se co může být na vině? Investoři odešli od projektu Mad Box poté, co gigant Google oznámil jejich herní streamovací službu Stadia, v níž investoři vidí budoucnost a své peníze, tak investovali raději do společnosti Google.

Pro Slightly Mad Studios a jejich konzoli to v tuto chvíli nevypadá vůbec dobře. Nehledě na to, že mají vývojáři plně ruce práce s vývojem Project CARS 3. Jsme tedy zvědaví, jestli se Mad Box ještě dá nakonec do kupy, či nikoliv.