Microsoft se pochlubil rekordními tržbami Xbox divize

Microsoft se pochlubil rekordními tržbami Xbox divize

26 ledna, 2022 0 Od Jiří Hora

Kolem Redmondského gigantu v podobě Microsoftu je posledních pár let velmi rušno a teď nemusím mluvit pouze o obřích akvizicích, ale i také o různých expertýzách a předpovědích analytiků. Nicméně čísla jsou vždy exaktní vědou a Microsoft se nyní o nějaká ta čísla s námi podělil a pochopitelně mluvíme o jejich herní divizi Xbox. Ačkoliv stále neznáme množství prodáných konzolí, tak i čísla níže zveřejněná nám mohou mnohé napovědět.

Jako celek herní divize Xbox vydělala za poslední čtvrtletí minulého roku rekordních 5,5 miliard dolarů, přičemž 4/5 toho tvoří služby jako Xbox Game Pass a Software obecně, zbytek pak hardware jako konzole, či příslušenství. Hardware pak zaznamenal meziroční nárůst kolem 4%. Pokud se budeme bavit o konzolích, tak těch se v tom samém období předchozího roku podařilo prodat několik milionů a dá se tedy předpokládat, že prodeje konzolí Xbox Series skutečně nebudou natolik zaostávat za konkurencí, jak jsme psali v jedné z novinek začátkem tohoto měsíce. Tržby za software a služby pak meziročně vzrostli o 10%, což je také velmi potěšující. Celkově byl loňský rok pro Microsoft velmi úspěšný. Celkově se herní divizi podařilo překonat hranici 16 miliard dolarů.

Budoucnost Xboxu se tak začíná obracet k lepšímu. Vezmeme-li v potaz, že Microsoft nyní vlastní spoustu talentovaných studií, lze předpokládat, že by se mohl skutečně vytvořit balanc v kvalitě exkluzivních titulů mezi MS a Sony, ale to jsou zatím naše spekulace.