Na PSN unikla neoznámená hra Star Wars: Project Maverick

Na PSN unikla neoznámená hra Star Wars: Project Maverick

5 března, 2020 0 Od Jiří Hora

Když Disney svěřovala značku Star Wars pro tvorbu her společnosti EA, pak jistě netušila, že během té dlouhé řádky let světlo světa spatří pouze tři tituly, z nichž pouze jeden je originálem, série Battlefront zde již jednou byla. EA navíc málo her jen neprodukovala, ale tři rovnou zrušila. Všechny tyto kroky vedou Disney k tomu, že po vypršení smlouvy s EA bude licenovat Star Wars více, než jen jednomu studiu. Ať už je to ale jak chce, tak společnost EA má dle zdrojů Kotaku ve vývoji dvě hry ze světa Hvězdných Válek.

První z nich bude pokračování Star Wars Jedi Fallen Order, jenž sklidilo obrovský úspěch nejen u kritiků, ale i u hráčů. Respawn Entertainment tak dostali zelenou pro tvorbu pokračování hry, které vlastně Disney ani nechtělo, jelikož her s Jedii už bylo více než dost. No a jak to vypadá s druhou hrou? Ta má být dle všeho menším kouskem, který se aktuálně tvoří v EA Motive za pomoci, některých assetů ze zrušené hry od zrušeného studia Visceral Games. Tou hrou je podle všeho Star Wars: Project Maverick, jenž se z ničeho nic objevil v evropské databázy Playstation Network a to včetně obrázku. Bohužel ke hře nejsou žádné informace, takže snad se oficiálního odhalení dočkáme brzy.

Co se týče názvu Maverick, tak ten se během celé dlouhé éry Star Wars objevil pouze v dětské knížce Star Wars Maverick Moon z roku 1979 a není jasné, jestli z ní nějak vychází. Pokud bychom rozebrali obrázek, tak na něm je jasně vidět jediné, Star Destroyer Impéria, takže je jasné, že hra bude zasazena do období kolem původní trilogie. Ostatně ten byl i součástí párvteřinové prezentace zrušeného Star Wars od Visceral Games, že by nějaká spojitost?

Obrázek z uniklé interní prezentace ze zrušené hry od Visceral Games