Od příštího roku mění EA název své fotbalové série na EA Sports FC, samotná licence FIFA bude nabídnuta jiným studiím

Od příštího roku mění EA název své fotbalové série na EA Sports FC, samotná licence FIFA bude nabídnuta jiným studiím

11 května, 2022 0 Od Jiří Hora

Spekulovalo se o tom, už nějaký ten měsíc na zpět poté, co organizace FIFA neprodloužila svůj kontrakt s EA poté, co EA nechtělo přistoupit na jejich podmínky. EA vlastnila tuto licenci po dobu 30 let, což je skutečně dlouhá doba. Každopádně EA nyní oficiálně potvrdila, že od příštího roku jejich fotbalová série již neponese název FIFA, ale EA Sports FC, což je něco, co si již EA registrovalo pár měsíců nazpět.

EA chce touto změnou vytvořit největší a nejvlivnější fotbalový klub na světě, jenž bude epicentrem fanoušků fotbalu, přičemž EA chystá ještě více rozšířit své licence ve světě fotbalu. Jak jistě víte, tak licence na kluby a hráče je v držení FIFPro a s touto organizací EA nadále udržuje smlouvu. Díky tomu bude první EA Sports FC disponovat 19000 sportovci, 700 týmy, 100 stadiony a 30 ligami napříč světem fotbalu. Licence by se ale do vydání měli nadále rozšiřovat. Pokud jde o letošní rok, tak rozhodně nepřijdeme o hru FIFA 23, která má dle slov EA nabídnout největší množství herních režimů, funkcí, týmů, lig a hráčů, než kdykoliv v minulosti.

Nicméně organizace FIFA neotálí. Sama totiž chce poskytnou licenci třetím stranám pro vytvoření nové fotbalové hry, která má nést název FIFA 24 nabízející nejautentičtější fotbalový zážitek. FIFA tak momentálně hledá investory a herní vydavatele, kteří by se o něco podobného pokusily. Otázkou zůstává, jak to dopadne, jelikož název FIFA není zárukou úspěchu. Ostatně pro licence týmů a hráčů, stadionů, lig a tak podobně musí vývojáři následně jít za FIFPro. No co vlastně na to říkáte vy?