Oznámeno NBA 2K22, známe datum vydání a edice

Oznámeno NBA 2K22, známe datum vydání a edice

15 července, 2021 0 Od Jiří Hora

Stejně jako každý rok, i ten letošní se ponese v duchu nových ročníků sportovních her a ne jinak tomu bude i v případě virtuálního basketbalu od 2K Games. Nové NBA 2K22 bylo nyní oficiálně oznámeno, přičemž vyjde už 10. září letošního roku a to na Xbox Series, Playstation 5, Xbox One, Playstation 4 a Nintendo Switch. Titul bude dostupný hned ve dvou edicích, tedy tak jak bylo v posledních letech zvykem. K dispozici tedy bude Standartní edice, jejíž obal bude zdobit Luka Dončic, a pak 75th Anniversary Edition, která jak již název napovídá oslavuje 75. výročí NBA. Obal této edice bude zdoben Kareemem Abdul-Jabbarem, Dirkem Nowitzkim a Kevinem Durantem

“Vytváření globálního pokrytí pro NBA 2K22 je pro mě speciální,” řekl Dončić. “Jsem hrdý že mohu reprezentovat svou zemi díky obalu hry, která je v barvách Slovinské vlajky. Basketbal mi toho dal hodně a jsem nadšený, že tento rok to mohu vrátit ve spolupráci s nadací 2K Foundations a mohu tak pomoci dětem po celém světě.

NBA 2K22 75th Anniversary Edition oslavuje tři ikonické muže NBA, kteří působili během posledních 75 let. Síň slávy, šestinásobný mistr NBA a šestinásobný MVP, vůdce v bodování NBA žebříčku – Kareem Abdul Jabbar – legenda, která stále ovlivňuje dnešní hru, od jeho patentovaného Skyhooku až po jeho aktivity v sociálních složkách. Čtrnáctinásobný All-Star, mistr NBA a MVP – Dirk Nowitzki – ztělesňuje nejen globální expanzi basketbalu, ale také vývoj samotné hry. Jedenáctinásobný All-Star, ligový MVP a dvojnásobný mistr NBA – Kevin Durant – legenda sama o sobě, známý svým jedinečným působením v lize, se již potřetí objevuje jako tvář NBA 2K.