Pirátské mmo Atlas u hráčů propadlo

Pirátské mmo Atlas u hráčů propadlo

6 ledna, 2019 0 Od Jiří Hora

Pokud jste byli zklamáni z pirátské onlinovky Sea of Thieves a to hlavně kvůli nedostatku obsahu, pak jste nejspíše své naděje přesunuli ke hře Atlas, která byla oznámena na The Game Awards 2018. Tato hra od autorů ARK: Survival Evolved, toho slibovala opravdu hodně. Ať už jde o obrovský herní svět, počet hráčů na serveru cílený na číslo 40 000, nebo herní náplň slibující rozmanitost. Atlas po dvou odkladech vyšel chvíli před Vánoci v programu Steam Early Access a reakce hráčů nejsou nikterak nadšené.

Zatímco Rare již nějakou dobu svou hru jen zdokonalují a slibují v brzké době změnu v systému questů a větší zaměření na příběh, tak novinka Atlas bude muset zamakat daleko více. Její autoři ze studia Instinct Games totiž do světa vypustili doslova další ARK, jen s pirátskou tématikou. Problém je ve hře snad úplně všude. Můžete mít supervýkonný počítač, ale ani to vám k bezproblémovému chodu Atlas stačit nebude. Vlastně budete rádi za 20 fps při nízkých detailech. Asi si říkáte, že za to může onen obrovský počet hráčů na serveru, jenže aktuální hranice hráčů se k tomuto číslu ani neblíží. Jelikož systém serverů pro jednu hru zvládne pouze 150 hráčů najednou.

Problémy hry tímto nekončí. Hra slibovala rozmanitý herní svět s různorodými ostrovy, kterých má být na sedm stovek. Ale ostrovy dle reakcí hráčů jedou jako přes kopírák a liší se jen svým natočením a velikostí. Nehledě na to, že v datech samotné hry naleznete, složky a soubory, které jsou obsaženy i ve starším ARKu a vlastně i stylizace menu se liší snad pouze fontem. Tohle opravdu není to, co jsme si všichni během oznámení představovali. Co se týče v traileru prezentovaném vizuálu, tak na ten také rovnou zapomeňte, nemluvě o zástupu bugů a glitchů. Atlas je aktuálně nefunkční titul, jehož neomlouvá ani Early Access, jelikož i tady si za hru zaplatíte kolem 30 dolarů a po dvou letech má dostat cenu plnohodnotné tří áčkové hry, tedy 60 dolarů. Hra se nejspíše do značné míry během času opraví, ale známe již zkušenosti s ARKem, který ani v tuto chvíli není ani z daleka bez chyby.

Původní trailer z TGA 2018