Project CARS 3 v prvních informacích a gameplay záběrech

Project CARS 3 v prvních informacích a gameplay záběrech

4 června, 2020 0 Od Jiří Hora

A ještě jednou ten Project CARS 3. Slightly Mad Studios nás včerejším večerem dosti překvapili oznámením své nové hry, na které už delší dobu pracují. Zatímco jsme se včera dočkali debutového traileru, který na nás působil trochu jinak, než bychom očekávali, tak dnes tu máme první oficiální informace a co víc rovnou video s vydatnou porcí gameplay záběrů. U těch se na moment zastavme. Jak jsme zmínili v předchozí novince, tak v nás trailer evokoval spíše pocit z nového dílu Need for Speed Shift a první gameplay záběry nás v tom utvrzují. Zdá se, že skutečně půjde o jakéhosi hybrida mezi Project CARS jak jej známe a předchozí tvorbou v podobě NFS Shift, jehož třetí díl EA zrušilo.

Velkou změnou ve hře má projít režim Kariéry, v němž máme mít lepší pocit z jakého si pokroku, jelikož budeme postupně stoupat 10 různými třídami vozidel, přičemž si budeme moci upravit nejen svého jezdce, ale zejména vozidlo. Úprava vozidel má být jednou z největších novinek v Project CARS 3 a díky této možnosti budeme moci projít celou kariérou i s pouhým jedním vozidlem, které budeme patřičně upravovat. Cesta na vrchol závodního šampiona by tak mohla být skutečně zajímavá. Vývojáři nás už nyní lákají na závody v ulicích Shanghaie, po silnicích Toskánska, nebo na okruhu Interlagos v Sao Paulu. Tratí bude ale samozřejmě podstatně více.

Vývojáři dále slibují větší stabilitu během multiplayerových závodů, kterých se budeme moci zúčastnit hned v několika herních režimech. Těmi jsou Quick Play, Schledulet Event, Custom Lobby a nakonec i zcela nový Rivals, který nabídne asynchronní zážitek s vlastními žebříčky a odměnami. Nakonec se můžeme těšit i na vylepšené audiovizuální zpracování s novými pokročilými efekty, motion blurem a stabilními 60 snímky za sekundu na každé platformě. Vývojáři také zapracovali na ovládání gamepadem, takže hra bude přístupnější širšímu spektru hráčů. Opět tedy jistá anachronie s jejich tvorbou pro EA před Project CARS. Project CARS 3 vyjde už během léta na Xbox One, Playstation 4 a PC, přičemž se dá očekávat, že později se dočkáme i verzí pro Xbox Series X a Playstation 5.