Režim Survival pro Call of Duty Modern Warfare bude mít roční exkluzivitu na PS4 + prohlášení vývojářů

Režim Survival pro Call of Duty Modern Warfare bude mít roční exkluzivitu na PS4 + prohlášení vývojářů

25 září, 2019 0 Od Jiří Hora

V minulém týdnu jsme přišli se skvělou zprávou pro všechny, kteří se těší na nové CoD Modern Warfare, jelikož veškerá DLC budou ve hře dostupná od prvního dne pro všechny platformy. Jenže nyní se karta trochu obrací. Sice DLC nebudou mít měsíční exkluzivitu na PS4, ale zato něco jiného bude mít exkluzivitu na PS4 dokonce celý jeden rok. Bylo totiž oznámeno, že oblíbený multiplayerový režim Survival si po dobu jednoho roku zahrajete pouze na výše zmíněné konzoli poté, co se tak dohodla Sony s Activision.

Tato zpráva se rozhodně neshledává s kladnými ohlasy a podle všeho spousta hráčů začala rušit předobjednávky, což rozhodně není dobré znamení. Roční exkluzivita je opravdu dlouhá doba nehledě na to, že až jí bude konec, už zde bude další díl ze série, kterým by mělo být Black Ops 5, na kterém spolupracuje Treyarch se studiem Sledgehammer Games, kteří pro tento díl chystají příběhovou kampaň. Celou situaci kolem této exkluzivity se snažil zmírnit Taylor Kurosaki, který řekl, že režim Survival pro Spec Ops je pouze jedním procetem celé hry a že je přece lepší, když všichni hráči v den vydání dostanou 99% hry, než kdyby dostali celý produkt déle.

Toto vysvětlení ale nejspíše nikoho příliš neuklidní. Matematicky není možné, aby jeden celý herní režim byl pouhým jedním procentem hry. Je vcelku pochopitelné, že se tyto kroky hráčům nelíbí a obzvláště ne v rodném táboře série, tedy PC. Pokud by byla exkluzivita onen měsíc, ještě se to dá vydržet, ale rok je opravdu velkým krokem vedle a snad všem v Activision dojde, že šlo o přešlap.

Příběhový trailer pro Call of Duty Modern Warfare