Sekiro: Shadows Die Twice se představuje v novém gameplayi

Sekiro: Shadows Die Twice se představuje v novém gameplayi

13 ledna, 2019 0 Od Jiří Hora

Nový titul studia From Software je v hledáčku řady milovníků neúprosných hardcore rpg. Sekiro: Shadows Die Twice se však dle slov vývojářů bude v několika ohledech razantně měnit a přikloní se spíše ke vzoru standardních západních rpg. Může se to zdát jako špatná zpráva, ale není tomu tak. Jelikož ono jádro hratelnosti, zakládající si na hledání slabin nepřátel a plánování každého úderu, tu bude stále přítomné.

Změnami projde hlavně samotný vývoj postavy. Ve From Software si nejspíše řekli, že když teď všichni kopírují jejich postupy, tak přejdou oni na ty klasičtější, které známe právě hlavně díky západním rpg. Po smrti už se nemusíme bát ztráty duší a jediného pokusu k jejich navrácení. Tento postup byl nahrazen klasickým postupem levelu, získáváním zkušenosti a vývojem postavy, založeném na učení se novým aktivním, či pasivním schopnostem. Stejně tak z padlých nepřátel můžeme sbírat různé předměty a materiály na další Sekirova vylepšení.

Aby nám vývojáři samotnou hru opět více přiblížili, tak do světa vypustili skrze portál GameInformer nové gameplay video, které je zaměřené na Flashback lokaci s názvem Hirata Estates. Tato lokace bude separována od zbytku herního světa a to hlavně vzhledem k její úloze. No taky už se tak na Sekiro: Shadows Die Twice těšíte?