Terénní simulátor Overpass již v prodeji, Switch verze brzy

Terénní simulátor Overpass již v prodeji, Switch verze brzy

2 března, 2020 0 Od Jiří Hora

Dobrých simulatorů není nikdy dost a obzvláště těch, v nichž není tak důležité fyzicky porazit soupeře jako spíš čas a hlavně terén kolem sebe. Přesně to nám na dát nová hra od vývojářského studia Zordix Racing s názvem Overpass, která koncem minulého týdne vyšla na PC a konzole Xbox One a Playstation 4. Níže se můžete podívat na prémiový launch trailer. Titul však míří ještě na konzoli Nintendo Switch, kde se na pulty obchodů a na oficiální Nintendo eShop podívá ta necelé dva týdny, tedy 12. března. My se vám pokusíme naší recenzi zprostředkovat co možná nejdříve. Jelikož jsme sami zvědaví, jaký je nástupce hry MotorM4X z roku 2008.

Tato simulace hráčům přináší několik různých, obzvláště kopcovitých prostředí a terénů. Budete muset zachovat chladnou hlavu a nasadit opatrné řidičské schopnosti, jen abyste vůbec dojeli do cílové rovinky. Ve hře Overpass hráči nemohou proletět tratí s nohou na plynu až k podlaze, ale budou si muset najít tu správnou rychlost, aby vůbec dokázali projet okruh, zdolat překážky a vyhnout se poškození vozidla.

Na každé trati budou muset rovněž uvážit konkrétní technické parametry každého vozidla: vyberte si to správné vozidlo z více než 25 bugin a čtyřkolek od významných výrobců (Arctic Cat, Yamaha, Polaris a Suzuki) a nezapomeňte používat diferenciální zámek a ve správný čas přepínat mezi náhonem na 2 kola a na 4 kola. Hra se soustředí na to, aby vám poskytla jedinečnou výzvu s inovativní hratelností a pečlivě naplánovaným designem úrovní.

Ve hře Overpass existuje několik různých režimů: V režimu kariéry můžete zahájit sezónu, účastnit se závodů, vybudovat si reputaci, přilákat sponzory a pokusit se vyhrát důležité soutěže. V online režimu pro více hráčů, který můžete hrát až v 8 hráčích, musíte předvést dokonalou kontrolu nad svým vozidlem, abyste dokončili závod před ostatními. Zážitek doplňují ostatní herní režimy, jako jsou rychlé závody a lokální hra (rozdělená obrazovka či horké křeslo), ve kterých si hráč může zkusit zdolat ty nejnáročnější terénní závody.“ stojí v oficiální tiskové zprávě českého distributora COMGAD s.r.o.