V tichosti vychází psychologický thriller Twin Mirror

V tichosti vychází psychologický thriller Twin Mirror

1 prosince, 2020 0 Od Jiří Hora

Vývojářské studio Dontnod se proslavilo zejména svou sérií Life is Strange. Nicméně poměrně nedávno vydalo také Xbox exkluzivní thriller Tell Me Why? Studio však někteří z vás mohou znát pro jejich viktoriánské RPG Vampyr. Dontnod mělo po vydání výše uvedené xboxové hry dosti na pylno a to kvůli dokončování jejich psychologického thrilleru Twin Mirror. Tento titul byl několikrát odkládán a tak trochu s podivem dnes vychází a to bez většího humbuku. Dontnod dělali na této hře ve spolupráci se společností Shibuya Production, s kterou dnes také vypustili launch trailer, který má na hru přeci jen trochu nalákat. Jen doufejme, že tichý release neznamená pro hru nějaké zásadní problémy.

Po tragické smrti svého nejlepšího přítele se Sam Higgs vydává na jeho poctu zpět do města Basswood, města, kde vyrůstal jako dítě. Začíná být rychle zřejmé, že toto malé městečko skrývá mnoho temných tajemství. Bývalý investigativní novinář využívá své jedinečné deduktivní schopnosti k odhalení těchto záhad, které obklopují město a jeho obyvatele. V konfrontaci se svou minulosti je Sam zmítán mezi snahou o pravdu a touhu se znovu spojit se svými blízkými. Komu může skutečně věřit? Samovy jedinečné analytické dovednosti umožňují hráči prostřednictvím paměťového paláce oživit své vzpomínky během flashbackových sekvencí, studovat prostředí a sbírat vodítka umožňující simulaci několika scénářů k odečtení průběhu událostí nebo k předpovědi klíčových bodů obratu příběhu.

Tento konkrétní rys však může Sama vést k tomu, aby se odřízl od světa anebo by mohl ublížit lidem kolem sebe. V tuto chvíli do hry přichází Double, postava, kterou vidí pouze Sam. Double reprezentuje Sama, který má větší sociální důraz. Sam se vždy může na tohoto spojence spolehnout, že ho provede sociálními interakcemi. Díky tomu může Double nabídnout Samovi alternativu, když potřebuje činit důležitá rozhodnutí. Každé rozhodnutí a interakce ovlivní směr Samova vyšetřování, a nakonec určí kolik je ochoten ze sebe obětovat. Neexistují žádná správná nebo nesprávná rozhodnutí – každý hráč tak bude mít jedinečný zážitek ze hry přizpůsobený jeho rozhodnutím.” stojí v oficiální tiskové zprávě společnosti Cenega Czech. Twin Mirror vychází na PC, Xbox One a Playstation 4.