Zveřejněny nové informace a HW požadavky hry Atomic Heart

Zveřejněny nové informace a HW požadavky hry Atomic Heart

6 ledna, 2021 0 Od Jiří Hora

Jste-li milovníky her jakými jsou Bioshock, či třeba nové Prey, pak jistě sledujete dění kolem titulu ruského studia Mundfish s názvem Atomic Heart. Ten byl oznámený už v roce 2018, tehdy pouze na PC, ale následně došlo i na oznámení konzolových verzí, mezi nimiž nechybí ani ta aktuální generace Xbox Series a Playstation 5. O hře jako takové jsme nějaké informace měli, ale jelikož vývojáři aktualizovali kartu hry na Streamu, tak o ní máme opět lepší povědomí a nejen to. Známe nyní také hardwarové nároky, které naleznete níže pod novinkou.

Atomic Heart se odehrává v alternativní historii, kdy Sovětský Svaz nepadl, ale naopak zaznamenal jistý technologický rozmach. V této realitě pravděpodobně nedošlo k havárii v Chernobylu, která byla startovním bodem rozpadu SSSR. Na druhou stranu mají Sověti k dispozici různé pokročilé technologie jakými jsou například hologramy, či animatroni. My se ve hře chopíme role agenta KGB, který musí vyšetřit záhadné odmlčení jednoho z tajných komplexů sovětského svazu.

Dle dostupných informací bude ve hře poměrně štědře rozveden systém craftingu, přičemž si budeme moci sestrojit jak zbraně, tak i další kusy vybavení. Pohybovat se pak máme po několika regionech v rámci otevřeného světa, který nabídne různorodá prostředí a několik laboratorních zařízení v rámci onoho přísně tajného komplexu. Mě velmi zaujala zpráva, že soundtrack do hry složil Mick Gordon, který spolupracoval s id Software na hudbě po poslední dva DOOMy. Je jen škoda, že Atomic Heart stále nemá datum vydání.

Minimální požadavky

– OS: WINDOWS® 7, 8, 8.1, 10 (64-BIT)
– Procesor: Intel Core i5-2500K@3.3GHz nebo AMD FX 6300@3.5GHz
– Paměť: 6 GB RAM
– Grafická karta: Nvidia GeForce GTX 780 (3 GB) nebo AMD Radeon R9 290 (4GB)
– Pevný disk: 22 GB volného místa

Doporučené požadavky

– OS: WINDOWS® 7, 8, 8.1, 10 (64-BIT)
– Procesor: Intel Core i7-4770K@3.5GHz nebo Ryzen 5 1500X@3.5GHz
– Paměť: 8 GB RAM
– Grafická karta: Nvidia GeForce GTX 1060 (6 GB) nebo AMD Radeon RX 580 (8GB)
– Pevný disk: 22 GB volného místa