Astro’s Playroom – Dojmy z hraní

Astro’s Playroom – Dojmy z hraní

14 ledna, 2021 0 Od Jakub Číhal

Pokud si koupíte Playstation 5, nemusíte se bát, že byste neměli hned od začátku co hrát a nebudete muset ani čekat, až se vám nějaká ta hra nainstaluje. Rovnou v konzoli na Vás totiž čeká roztomilý robůtek Astro, hrdina poměrně nápadité plošinovky. Astro’s Playroom je ale daleko více než hra. Hravou formou Vás seznámí se vším, co Playstation 5 umí, představí veškeré nové funkce ovladače Dualsense a zároveň Vás i provede historií značky Playstation. Celá hra je rozdělena do několika světů, které se skládají z menších úrovní. Každý svět je zasvěcen něčemu, co samotná Sony považuje u Playstation 5 za to nejdůležitější. Jednotlivé světy jsou tak inspirovány SSD diskem, 3D audio čipem, atd.

Nenechte se ale zmást. Sice se může nabízet, že Astro’s Playroom bude jen takové demo, opak je ale pravdou. Bez problému by obstál jako samostatná hra, i když nejspíše s nižší cenovkou. Astro je malinký robůtek, který prochází světy, objevuje něco z historie a při tom plní pár lehčích úkolů. Sem tam pak dojde na pasáže, kdy na sebe vezme exoskelet v různých podobách. Chvíli tak budete poskakovat jako opice, jindy zas v malém létajícím talíři brázdit hlubiny vesmíru. Do cesty se Vám přitom postaví plno nepřátel, které nejčastěji budete likvidovat malinkými pěstičkami, nebo pálit laserem. Na řadu přijde i pár dalších zbraní.

Hlavní devizou celé hry je samozřejmě její úzké spojení s ovladačem DualSense. Na rovinu je potřeba přiznat, že bez něj by hra zdaleka nebyla tak zábavná. Ze všech titulů, které jsme měli během testování Playstation 5 k dispozici je právě Astro’s Playroom tou, která dokáže DualSense představit nejlépe. Prakticky na každém kroku na Vás bude hra útočit všemi smysly. Ucítíte padání deště, poznáte, že zrovna bruslíte na ledě a samostatnou kapitolou je pak používání střelných zbraní. Ke slovu se dostane i reproduktor v ovladači, který skoro celou hru nezavře pusu. Osobně si ho ve hrách vypínám, ale u Astro’s Playroom právě spojení haptické odezvy a zvuků, které vychází z ovladače vytváří dokonalou zpětnou vazbu a skutečně do hry umí vtáhnout.

Astrovi jde težko něco vytknout, snad jen kratší herní dobu, která bude někde mezi 3 – 4 hodinami. Na druhou stranu, hra má poměrně slušnou znovuhratelnost a zapnete jí minimálně vždy, když někomu budete chtít ukázat, co vše nový Playstation 5 umí.

Pozn. Během zápůjčky jsme neměli tolik času, abychom mohli napsat plnohodnotné recenze, proto jsme se rozhodli využít formát – Dojmy z hraní