CD Projekt Red: Nové studio ve Vancouveru, Cyberpunk Online zrušen, nový patch pro CB 2077 a info o Zaklínači 3 pro nextgen

CD Projekt Red: Nové studio ve Vancouveru, Cyberpunk Online zrušen, nový patch pro CB 2077 a info o Zaklínači 3 pro nextgen

31 března, 2021 0 Od Jiří Hora

Kolem polského studia CD Projekt Red je od vydání hry Cyberpunk 2077 poměrně rušno. Ačkoliv byla pověst studia poměrně pošramocena, tak se zdá, že studio nemíní tlaku okolí podlehnout a podělilo se s námi o spoustu zajímavých informací. Začneme u hry Cyberpunk 2077, ta se konečně dočkala očekávaného velkého updatu 1.2, který opravuje celou řadu zásadních chyb ve hře, vylepšuje její chod, opravuje bugy a zlepšuje parametry některých aspektů ve hře. Zlepšena měla být například umělá inteligence a chování policie, jejíž chování má být úměrné dané situaci.

U Cyberpunku ještě zůstaneme. Studio se totiž rozhodlo přehodnotit situaci a my se tak dozvěděli, že dříve oznámený Cyberpunk 2077 Online, který se měl zaměřit na hru více hráčů, byl oficiálně zrušen. Vývojáři se rozhodli, že online režimy, či prvky, budou implementovány přímo do jejich nadcházejících her, takže je možné, že se původní hra dočká nějakého multiplayerového rozšíření, nepůjde však o plnohodnotný online titul, jak bylo původně plánováno, což určitě zamrzí. Na druhou stranu se něco podobného dalo po situaci během vydání hry čekat.

Teď z veselejších soudků. CD Projekt Red s radostí oznámil, že kupuje studio Digital Scapes se sídlem ve Vancouveru. Polské studio s výše uvedeným úzce spolupracovalo na svých předchozích projektech a jejich akvizice byla logickým krokem. Pawel Zawodny označil spolupráci mezi nimi a Vancouverským studiem za přínosnou a důvěryhodnou, což je vedlo k uzavření kontraktu. Digital Scapes Studios tak mění název a nyní bude známo jako CD Projekt Red Vancouver.

Jelikož mluvíme o CD Projekt Red, pak nesmíme zapomenout ani na slavného Geralta z Rivie a jeho příběh v rámci třetího Zaklínače. Studio už loni oznámilo, že se dočkáme nové next-gen verze, která nabídne vylepšenou vizuální stránku, která nebude postrádat ani podporu Ray-Tracingu. Dále se můžeme těšit na vylepšené snímkování, rychlejší nahrávací časy, nebo další zatím neupřesněná vylepšení. Studio oznámilo, že Zaklínač 3: Divoký Hon pro Xbox Series X a Playstation 5 vyjde už v druhé polovině letošního roku.