Další Kojimova hra může být Xbox exkluzivní, Sony ji mělo odmítnout

Další Kojimova hra může být Xbox exkluzivní, Sony ji mělo odmítnout

13 dubna, 2021 0 Od Jiří Hora

Hideo Kojima se bezesporu řadí mezi herní velikány a vizionáře. Tento tvůrce stál za sérií Metal Gear a hrou Death Stranding, která vyšla exkluzivně pro platformu Playstation. Ostatně k Playstationu měl Kojima vždy velmi blízko, proto je šuškanda, která se šíří herním světem velice zajímavá. Podle všeho by měl Kojima na své nové hře spolupracovat s Microsoftem a jeho Xbox Game Studios. Dokonce k uzavření dohody má dojít velmi brzy, tedy alespoň takové jsou spekulace. Pokud by se tato informace potvrdila, pak je jisté, že hra se platformám Playstation vyhne, což by pro Kojimovy fanoušky mohlo být nepříjemné.

Insider jménem Shpesal_Ed se vyjádřil k tomuto tématu na Xbox Era, kde sdělil, že Kojima šel se svou hrou nejprve za Sony, která ho ale odmítla, přičemž na vině by mohlo být právě Death Stranding, které nesedlo úplně každému, což se projevilo i na jeho prodejích. Další cesta měla být za Googlem, ale tento návrh se měl zastavit u Phila Harrisona. Nakonec šel Kojima ze Philem Spencerem, který měl na spolupráci kývnout. Paradoxně Kojimova poslední volba se nakonec zřejmě ukázala jako ta správná a možná trochu nečekaná, tedy za předpokladu, že se vše skutečně potvrdí.

Již delší dobu se spekuluje nad Kojimovou příští hrou a mnoho leaků ukazuje na to, že by mělo jít o hororový titul, který by mohl nabídnout stejný koncept, který Kojima plánoval s Del Torem pro jejich Silent Hills. Co nakonec onou hrou bude je ve hvězdách, ale je možné, že se to dozvíme již během letošní E3 2021, která má proběhnout v online formátu.