Předlohou pro jednu z hlavních postav Assassin’s Creed: Codename Red byl skutečný africký samuraj Yasuke

Předlohou pro jednu z hlavních postav Assassin’s Creed: Codename Red byl skutečný africký samuraj Yasuke

8 listopadu, 2023 0 Od Jiří Hora

Ohledně chystaného počinu Assassin’s Creed: Codename Red se v posledních měsících rojí celá řádka informací, kdy jsme se třeba dozvěděli, že hra nabídne dvě hlavní postavy – ženu, která bude ninjou a pak muže, samuraje afrického původu – obě postavy by měli nabídnout rozdílnou hratelnost, kdy ženská by se měla blížit hratelností k aktuálnímu kousku Assassin’s Creed Mirage a druhá zmíněná pak poslední hlavní trilogii.

Nyní nám Tom Henderson přinesl informaci, kde nám sdělil, že mužská hlavní postava se bude jmenovat Yasuke a je založena na skutečném africkém samuraji, který nesl totožné jméno. Byla by to tedy první hlavní postava založená na skutečné postavě, jenž ale nabídne poupravený příběh, který by lépe seděl hře jako takové.

Podobně má na tom být i ženská protagonistka Naoe, jenž má být celým jménem Naoe Fujibayashi a má být dcerou skutečné postavy a legendy Fujibayashi Nagata. Oba hrdinové mají na svém úvodu zažít tragickou událost, kdy Naoe má o svého otce přijít. Yasuka má pak být otrokem cestujícím na otrokářské lodi, která je přepadena a on je jediným přeživším, který je následně převezen do Japonska a dává se do služeb Ody Nobunagy, jenž jej naučí cestě samuraje.