Přidejte se k petici za českou lokalizaci Xboxu a jeho her

Přidejte se k petici za českou lokalizaci Xboxu a jeho her

31 ledna, 2020 0 Od Jiří Hora

Česká lokalizace se stala cílem řady článků, kde byli vyzpovídáni různí překladatelé, kteří se vyjádřili ke složitosti dané věci. Nejvíce překladů v ČR, tak zajišťuje překladatelský tým společnosti COMGAD, díky níž zde máme stále rostoucí základu her s českou lokalizací. A ačkoliv je čeština stále větší výsadou PC, tak se v posledních letech hojně rozšířila i na konzole a to hlavně prostřednictvím her třetích stran, ale co exkluzivní tituly? Ty byly dlouhá léta lokalizaci zapovězeny, i když se sem tam nějaký kousek objevil. Hlavní boom ale přišel po petici za českou lokalizaci u konzole Playstation 4 a jejích her. Ačkoliv se mohlo z počátku zdát, že to nebude mít kýžený efekt, tak opak byl pravdou. Dočkali jsme se nejen češtiny pro menu samotné konzole, ale nyní již nevyjde jediná exkluzivní hra  bez našeho mateřského jazyka a tomu říkám bezesporu výhra. Co ale konzole Xbox One od Microsoftu?

Ta je právě na pořadu dne. Právě nyní se sepisuje petice za implementaci české lokalizace do konzolí Xbox a jejích her. Záměrně píši v množném čísle, jelikož jsme nyní na samotném konci konzolového cyklu a tak by dávalo smysl, aby do toho byla zahrnuta, vedle Xbox One, i nadcházející konzole Xbox Series X. Odkaz k podepsání petice najdete pod tímto článkem. Doufejme, že dostatek podpisů na petici přiměje česko-slovenskou pobočku Microsoftu, aby za ono počeštění konzolí Xbox zabojovala a nejlépe prosadila. Za tuto konzolovou generaci tu máme tak pouhou hrstku titulů, jenž se k české lokalizaci dostali a těmi jsou Super Lucky’s Tale, Forza Horizon 4 a nyní chystaný Ori and the Will of the Wisps. Cílem petice je, ale aby větší procento, či celých 100%, chystaných her vyšlo v našem rodném jazyce.

V petici pro Microsoft přímo stojí následující:
“Společnost Microsoft u své herní konzole uvádí, že mezi vámi a hrami, které máte rádi, by neměla být žádná bariéra…
Pro českého a slovenského hráče zde bariéra ovšem je. A to nejen u her, ale i u samotné konzole.
Tato petice je zakládána s prosbou o to, aby společnost Microsoft lokalizovala herní konzoli Xbox a spolu s ní i více herních titulů.
Aby i český a slovenský hráč měl možnost užít si hraní her ve srozumitelném jazyce stejně, jako hráči v jiných zemích.
Konkurenční konzole Playstation lokalizaci již nějakou dobu má a získala tím velkou výhodu. Proto se ptám, zdali tomu tak může být i u Xboxu?”

>>PŘIPOJTE SE K PODPISU PETICE ZA ČESKOU LOKALIZACI XBOXU ZDE <<<

Přejeme si více her na konzolích Xbox česky, již nyní se ale v našem rodném jazyce můžeme těšit a emotivní plošinovku Ori and the Will of the Wisps