První drobky informací o Senua’s Saga: Hellblade II

První drobky informací o Senua’s Saga: Hellblade II

24 ledna, 2020 0 Od Jiří Hora

O vývojářském studiu Ninja Theory je poslední dobou poměrně slyšet, což je rozhodně dobře, jelikož toto ambiciózní studio nám tím dává najevo, že pod Microsoftem jejich aktivita vzrostla a rovněž tak jejich tým. Ve studiu jsou momentálně tři týmy. Přičemž ta nejmenší část se věnuje multiplayerové hře Bleeding Edge, další pak včera předevčírem oznámenému Projectu: Mara, no a ta hlavní část se nyní naplno věnuje vývoji hry Senua’s Saga: Hellblade II, jenž bude navazovat na úspěšný první díl Hellblade: Senua’s Sacrifice. Právě o poslední zmíněné hře se nyní dozvídáme první drobky informací a máme tak alespoň opět o něco větší povědomí, co se na nás chystá.

Zkraje je nutné říci, že hra Senua’s Saga: Hellblade II je ve vývoji teprve rok, ale koncepty a plány vznikaly už po vydání prvního dílu. To tedy v praxi znamená, že se hry nejspíše letos nedočkáme, což koresponduje i s tím, že by se mělo jednat o exkluzivitu pro Xbox Series X a na Xbox One by se tedy již hra nepodívala. A pokud bychom brali šéfa Xbox Game Studios, Matta Bootyho, vážně, pak bychom se hry měli dočkat nejdříve v roce 2022, což by bylo opravdu utrpení. Ať už je to jak chce, tak na druhém díle Hellblade dělá již nyní dvojnásobný počet lidí, co na díle prvním a stále se přibírají nový lidé.

Spoluzakladatel Ninja Theory, Tameem Antoniades, prozradil, že druhý díl se zaměří na to, jaký vliv mají na lidskou psychiku a šílenství různé mýty, bohové a různé formy víry. První díl sledoval výhradně niterný boj hlavní hrdinky, která trpěla psychózou, konkrétněji schizofrenií. Antoniades dále dodal, že ačkoliv je vývojářský tým druhého dílu dvojnásobný, tak jde stále o menší počet lidí, než je u velkých her zvykem. Ninja Theory totiž razí cestu toho, že i menší týmy mohou dokázat velké věci za pomoci dobrých technologií a inteligentních nástrojů. Já osobně doufám, že brzy uvidíme alespoň první ukázku toho, jak bude Hellblade II vypadat v chodu.