S.T.A.L.K.E.R. 2 jako definitivní konzolová exkluzivita Xboxu

S.T.A.L.K.E.R. 2 jako definitivní konzolová exkluzivita Xboxu

5 ledna, 2021 0 Od Jiří Hora

V létě loňského roku se stalo něco nečekaného. Během speciálního Xbox Eventu zaměřeného na exkluzivní tituly pro Xbox Series byla oficiálně oznámena hra S.T.A.L.K.E.R. 2  od ukrajinského studia GSC Game World. To nám krátce v in-game enginu představilo herní svět a nemůžeme říci, že to nestálo za to. V závěru roku pak přišel krátký gameplay teaser, s nímž tak všichni očekáváme v brzké zveřejnění nějakého plnohodnotného traileru.

Herní scénou také kolovali spekulace nad tím, jak je to vlastně s Xboxovou exkluzivitou. Většina hráčů, i redaktorů, byla toho dojmu, že půjde o časovou exkluzivitu a že se hra později objeví také na Playstation 5. Jenže jak se nyní ukazuje, nebude tomu tak. Vyplívá to zem stanoviska PR manažera studia GSC Game World Zakharyho Bocharova, který řekl následující: “K vydání hry S.T.A.L.K.E.R. 2 dojde pouze na PC a konzolích Xbox Series.” Slovem pouze smetl veškeré spekulace o PS5 verzi.

Pokud my si dovolíme jistou konspirační teorii, tak možná dobře víte, že se studio o vývoj výše uvedené hry snažilo od roku 2010, přičemž zásadním problémem byly finance. Ty ale v roce 2019 odněkud přitelky a zdá se, že se tak stalo z peněženky Microsoftu. Jelikož šéfové Microsoftu tvrdí, že i nadále budou probíhat akvizice studií, nedivil bych se, kdyby mezi nimi bylo i právě GSC Game World. Pokud by se tak stalo, pak by šlo jistě o velice silné lákadlo pro všechny, kteří nad Xboxem uvažují. Ostatně už předchozí díly byly doma právě na platformách od MS. (PC verze byly součástí programu Games for Windows Live) Níže si pak prohlédněte oficiální screenshoty, které vypadají skutečně fantasticky.