Série PES mění název na eFootball a přechází na free-2-play

Série PES mění název na eFootball a přechází na free-2-play

21 července, 2021 0 Od Jiří Hora

Společnost Konami už v loňském roce vynechala nový ročník své fotbalové série Pro Evolution Soccer s tím, že série přechází na nový engine, konkrétně Unreal Engine 4, a opouští tak dosavadní Fox Engine, který byl navržen pro hru Metal Gear Solid V. Konami tak nastínilo, že má se sérií své plány, které nám nyní prozradila. Koncepce série se tak od základu změní a je zřejmé, že Konami se svým fotbalem bude směřovat trochu někam jinam, než EA se svou sérií FIFA.

Tak předně série Pro Evolution Soccer mění celý svůj název a nyní bude známa pouze pod názvem eFootball. Letošní ročník pak bude šířen formou free-2-play a bude tedy zdarma. Hra bude už během vydání disponovat řadou licencovaných klubů, s nimiž se budete moci pustit do lokálních a online zápasů. Další kluby a obsah bude postupně přibývat. Je tedy zřejmé, že Konami bude s novým titulem směřovat do eSportu a tak se nový eFootball bude soustředit zejména na multiplayer. 

Hra má nabídnout i další režimy, ale s tím, že některé budou zpoplatněné. Není zatím známo kolik a za co si vlastně přesně připlatíme, ale můžeme počítat s tím, že se bude jednat o nějaké ty balíčky, které jsou pro f2p hry typické.