Twitch se vrací do ovládacího panelu systému konzolí Xbox

Twitch se vrací do ovládacího panelu systému konzolí Xbox

24 února, 2022 0 Od Jiří Hora

Majitelé konzolí Xbox budou moci opět streamovat na populární platformu Twitch a to opět bez nutnosti separátní aplikace. V roce 2017 byl Twitch odebrán integrace do panelu Xbox, kde ho nahradil tehdy Microsoftem koupený Mixxer. Twitch se ale vrací do panelu systému konzolí Xbox a externí aplikace by tak nyní opět neměla být potřebná.

„Více než kdy jindy je důležité zůstat v kontaktu s přáteli, rodinou i dalšími hráči. Proto tým Xbox spojil síly s platformou Twitch, aby učinil streamování z vašeho Xboxu jednodušší. Twitch teď najdete přímo v průvodci konzole, který je přístupný skrze tlačítko Xbox na ovladači. Vysílat pak můžete začít v několika jednoduchých krocích.

V konzoli Xbox Series X|S nebo Xbox One otevřete průvodce, najeďte na záložku „Záznam a sdílení“ a vyberte „Živé streamování“. Dále je třeba propojit účet Twitch, a to oskenováním QR kódu mobilním zařízením iOS nebo Android, případně můžete propojení učinit skrze PC či telefon. Jakmile je váš účet spárován, vyberte „Začít vysílat živě“ a okamžitě budete živě streamovat hry, které máte stažené v konzoli.

Před samotným vysíláním připojte headset a webkameru, a případně upravte nastavení. V nastavení streamu můžete zadat název streamu a neschází ani možnost upravit hlasitost hry a mikrofonu včetně hromadného chatu. Je možné také ručně nastavit rozlišení a přenosovou rychlost. Poté už jen stačí stisknout „Začít vysílat živě“. Chcete hry přepínat během vysílání? Žádný problém. Pokud nejste zrovna ve hře, zobrazí se obrazovka pozastavení a vaše konzole automaticky aktualizuje hru, kterou zrovna hrajete na Twitchi.

Hráči mohou sledovat vaše vysílání na jakémkoli zařízení, které má přístup ke Twitchi. Na konzolích Xbox pak mají diváci možnost dostávat upozornění, když začnete vysílat živě na Twitchi. Upozornění si můžete aktivovat v nastavení konzole.“ stojí v tiskové zprávě česko slovenské pobočky Xbox.