X-Men: Dark Phoenix v kinech zcela propadl

X-Men: Dark Phoenix v kinech zcela propadl

17 června, 2019 0 Od Jiří Hora

V kinech aktuálně běží závěrečný snímek k sérii X-Men s názvem Dark Phoenix. Ten měl uzavřít příběh mladších mutantů vedených Charlesem Xavierem, který začal skvělým snímkem X-Men: První třída a pokračoval ještě lepší Budoucí Minulostí, jenž skvělé propojila starší filmovou trilogii s tou novou. Jenže už od X-Men: Apokalypse to šlo s novou sérií z kopce a jak nyní ukazují čísla z kin, tak X-Men: Dark Phoenix se stal nejhůře sledováným superhrdinským snímkem vůbec, kdy se dle režiséra Simona Kinberga čekají ztráty v rámci stovky milionů dolarů.

Podle režiséra může za neúspěch z velké části akvizice společnosti 20th Century Fox společností Disney, díky níž docházelo k propouštění celé řady zaměstnanců, ale vedle toho nešlo dostatek zdrojů na marketing a propagaci. Ovšem ani trailery nedokázali na snímek nalákat dostatečný počet diváků a film ty co přišli také z velké části neupoutal, což si bere za vinu sám Kinberg. Snímek v kinech v USA vidělal za úvodní víkend pouze 14 miliónů dolarů, a za další pak pouze necelých 2 a půl milionu. Tímto propadem se stali poslední X-Meni největším komiksovým propadákem. Sami filmaři si teď nejspíše přejí, aby snímek vůbec nevznikl a fanoušci si zkrátka zapamatují jako velkolepé zakončení X-Menů naprosto vynikající snímek Logan: Wolverine, kde jsme se rozloučili s Hughem Jackmenem v jeho dlouholeté ikonické roli v emotivním a skvěle natočeném příběhu.

Trailer k X-Men: Dark Phoenix

Co bude s X-Meny dále? Víme, že Rková produkce 20th Century Fox zůstala, tudíž se můžeme těšit na dalšího Deadpoola v týmovce X Force, ale šušká se i o tom, že by se Ryan Reynolds jako Deadpool mohl objevit i v třetím sólovém Spidermanovi s Tomem Hollandem. Jinak by se mutanti měli postupně připojit ke svým bratrům z Marvel Cinematic Universe a to v nadcházející 4. fázi.

Logan: Wolverine byl pro nás důstojným zakončením X-Menů a ikonické postavy